Активний та пасивний пошук роботи: в чому різниця?

Пошук працевлаштування — це також робота. До неї треба підходити з планом дій. Можна шукати кар'єрні можливості по-різному — хаотично або зі стратегією. Якщо ви зосереджені на конкретній меті, готові приділити час та зусилля, не здаватися після перших відмов, а замість цього коригувати свої дії та стратегію, то у мене для вас хороша новина: цей процес буде захопливим та принесе результат — у вас буде робота мрії. Існують активний та пасивний пошук роботи.

Що таке активний пошук?

Активний пошук (проактивний) — це коли ви самостійно створюєте можливості. Ви можете діяти в кількох напрямках.

  1. Шукайте пропозиції на job-сайтах, зокрема й на сайті robota.ua.
  2. Створіть профілі на можливих сайтах пошуку роботи, переглядайте відкриті позиції, відгукуйтесь на релевантні вакансії на щоденній основі. Оптимізуйте свою видимість для потенційних роботодавців і налаштуйте сповіщення про вакансії, щоб бути в курсі нових можливостей, які відповідають вашим критеріям.
  3. Пишіть рекрутерам самостійно. Звертайтеся до них зі списком компаній, куди ви б хотіли потрапити, та відгукайтесь на відкриті позиції. Якщо вакансії немає, надішліть своє резюме. Ваша мотивація та ініціативність — це плюс для роботодавців.
  4. Активуйте нетворкінг. Запитуйте у знайомих про відкриті вакансії в компаніях, де вони працюють. Звертайтеся до колишніх колег, однокурсників, викладачів та професіоналів галузі, щоб отримати поради та направлення.

Що означає пасивний пошук?

Пасивний пошук — коли ви розглядаєте пропозиції, які отримуєте ззовні. Ця стратегія працює, коли швидкість пошуку роботи для вас не є головним. Пасивний пошук підходить співробітникам, які пасивно розглядають інші пропозиції роботи або є публічними та активними експертами у своїй галузі в соціальних мережах. Але ця стратегія може не підійти, якщо ви в активному пошуку роботи, оскільки вакансії, які ви очікуєте, можуть не надійти.


Залишайтеся наполегливими та позитивними

Пошук роботи може бути схожим на подорож через гірки. Відмови та невдачі є невід'ємною частиною цього процесу — це ваша зона розвитку. Важливо залишатися наполегливим і підтримувати позитивний настрій протягом усього шляху. Будьте організованими, ставте досяжні щоденні, або щотижневі цілі та святкуйте невеликі перемоги на цьому шляху.