Скарби піратів не дають спокою шукачам пригод. Час від часу з'являються з небуття документи, які мають підняти завісу над таємницею: де ж шукати! Але на шляху пошуку стає чимало перешкод: відкрити візу, оформити дозвіл або, навіть, просто вирушити світ за очі у тур на пошуки..
Віднайти потрібний документ, оформити візу та зорганізувати експедицію — це лише початок. А далі — сподівання на удачу та вірні розрахунки!
Хто такий Генрі Евері
Генрі Евері – загадкова особистість, доля якої стала предметом дослідження численних шукачів пригод. Адже саме цьому пиратові вдалося не лише самому "зникнути з радарів", але й сховати скарб вартістю понад 90 мільйонів фунтів стерлінгів.
Ейвері, як і багато його сучасників, був звичайним моряком, який працював в іспанській морській експедиції. Доля тогочасних моряків була незаздрісною: погане харчування, маленька плата та й ще чимало властивих морякам хвороб. А тут ще й іспанський роботодавець у 1694 році відмовився платити. Це стало останньою краплею, після чого Генрі підбурив ще 80 члені екіпажу і зчинив бунт. Але коли й це не вирішило питання з оплатою Евері з іншими бунтівниками вкрав корабель, в такий спосіб ставши на бік злочину.
Наступного року Генрі Евері на вкраденому кораблі захопив судно, що належало Аурангзебу, імператору Великих Моголів в Індії. Вартість викраденого піратами скарбу оцінювалася у 600 000 фунтів стерлінгів (сьогодні це 90 мільйонів фунтів стерлінгів!). Ця крадіжка стала однією з найбільших піратських актів, які коли-небудь були відомі. Генрі Евері отримав титул "Короля піратів" і за його голову було оголошено чималу винагороду. Але за рік після вчинення розбою, "Король пиратів" зник разом із кораблем, командою та скарбами.
Чимало дослідників намагалися віднайти "сліди" Генрі Евері, аби наблизитися до загадки, де він сховав скарб. І ось днями, морський археолог Шон Кінгслі заявив, що розкрив 300-річну справу про зникнення "Короля піратів". Ґрунтуючись на листі, що його було виявлено у Шотландському діловодстві, дослідник стверджує, що пан Евері отримав королівське помилування та пішов на службу до Британської Корони як шпигун.
У листі, датованому 1700 роком, говориться, що "король піратів" намагався запобігти "католицькому" вторгненню з Франції. Цей лист також містить інформацію безпосередньо про долю скарбу пана Генрі і натякає, що існують й інші скарби, про які досі нічого не було відомо.
Тож, любителі піратів, скарбів та романтики пригод, ви маєте шанс зробити відкриття сторіччя! Щоправда для цього вам знадобиться віза в Англію, на підставі якої ви дістанетеся Великої Британії з її незчисленними бібліотечними сховищами. І, навіть, якщо ви не знайдете унікальні дописи про піратські скарби, ми впевненні, що сама атмосфера британських бібліотек та памфлети збагатять вас.
І до речі! Скарби іншого відомого пірата – Капітана Кідса – й досі не знайдені, попри те, що всім відомо, що сховані вони на острові Нусі Бураха (на сучасній мапі — острів Сент Марі). Численні пошукові тури на Мадагаскар так й не відкрили тайну цього скарбу експедиціям. Тож зичимо вам 7 футів під кілем у справі пошуку піратських скарбів!