Невралгія — це больові відчуття, які виникають під час ураження або подразнення певного нерва в тілі людини. Про те, чому вона виникає, якими симптомами супроводжується та які ліки від невралгії є ефективними — розповімо далі.
Що таке невралгія
Невралгія — це серйозний стан, для якого характерний раптовий та гострий біль. Його напади є стихійними, довготривалими (інколи можуть тривати годинами) та схожі на удари електричним струмом. Внаслідок цього людина з невралгією стає вразливою як психічно (знижується стресостійкість, підвищується тривожність, розвивається депресія), так і фізично (зростає схильність до інфекцій, склерозу, діабету та інших захворювань). До списку негативних наслідків також належить втрата чутливості та порушення роботи мʼязів.
Найпоширеніший вид цієї недуги — невралгія трійчастого нерва. Її напади можуть виникнути в результаті чищення зубів, пережовування їжі, зміни температури та навіть під час розмови. Також є й інші види, які відрізняються, залежно від ділянки, в якій виникають больові відчуття: міжреберна, потилична, тазова, язикоглоткова тощо. Кожен із цих видів має свої особливості та методи лікування. Тому перш ніж замовити ліки онлайн з доставкою, слід обовʼязково проконсультуватись з лікарем.
Причини невралгії
Причини невралгії можуть бути різними. Зокрема, її появу можуть зумовити такі фактори, як:
- генетична спадковість,
- вікові зміни,
- контакт з хімічними речовинами,
- ушкодження під час хірургічного втручання,
- травми,
- переохолодження,
- ослаблена імунна система,
- наявність більш складних захворювань (герпес, діабет, рак),
- пухлини (доброякісні та злоякісні) та інфекції,
- тривале навантаження на нерви (стрес),
- порушення процесів в організмі (наприклад, обміну речовин),
- малорухливий спосіб життя (включно з сидячою роботою),
- звуження судин,
- схильність до психосоматики,
- вагітність тощо.
Авжеж, це не всі відомі причини невралгії. Позаяк вони індивідуальні для кожної людини та виду захворювання. Тому важливо звернутись до лікаря при перших симптомах, щоб вчасно виявити проблему та визначити препарати для лікування.
Симптоми невралгії
Як і у випадку з причинами, симптоми невралгії зазвичай залежать від виду та розташування ураженого нерва. Варто виділити найбільш істотні ознаки:
- непідконтрольна сльозотеча,
- больові відчуття на обличчі та області носа,
- інтенсивні спалахи болю, схожого на електричний струм,
- свербіж і поколювання в ураженій частині тіла,
- судоми,
- відчуття слабкості мʼязів,
- почервоніння,
- хронічна втома,
- підвищена пітливість та ін.
Важливо, що больові відчуття в окремих випадках можуть бути постійними. Зарадити їм можна лише шляхом вживання знеболювальних засобів.
Лікування невралгії
Самолікування невралгії не є припустимим. Оскільки її симптоми легко сплутати з іншими захворюваннями. Тож до лікування невралгії можна приступити лише після консультації з неврологом і підтвердження діагнозу. Чим лікують невралгію? Застосовуються різні групи препаратів. Зокрема:
Анальгетики — це перші ліки від невралгії, про які слід сказати. За допомогою цих препаратів зменшують та помʼякшують біль. Зокрема, мова про усім відомі ібупрофен і парацетамол. У разі інтенсивного болю можуть застосовуватись інʼєкції з більш сильними засобами, такими як новокаїн. Не менш важливими є антиконвульсанти, серед яких вагоме місце займає карбамазепін. Вони сприяють заспокоєнню нервової системи, усуненню судом і налагодженню кровообігу.
Міорелаксанти та спазмолітики призначаються, щоб зменшити біль та мʼязову напругу, а також для запобігання спазмам. Також в лікуванні невралгії ефективними можуть бути антидепресанти. Вони спроможні забезпечити якісний сон, гарний настрій та спокій, коли інші засоби безсилі. Вітаміни групи B та інші добавки стають у пригоді, коли потрібно потурбуватись про зміцнення нервової системи, зменшення болю та, звісно, забезпечення організму поживними речовинами.
Наприкінці хочеться зауважити, що слід вчасно звернутись до лікаря. На ранніх етапах це захворювання лікується медикаментозно, а ось на пізніх може знадобитись хірургічне втручання. Тож вчасно піклуйтесь про себе, регулярно проходьте медогляди та дослухайтесь до сигналів вашого організму!