Одразу ж після презентації ця модель була визнана аутсайдером. І правда, це справедливо, адже здивувати бувалого власника Apple iPhone вона може мало чим. Таке твердження не повинно вас засмучувати (особливо, якщо ви власник Айфона 14). Смартфон досі має що вам запропонувати, залежно від того, з якого покоління яблучного девайсу ви будете на нього переходити.
Якщо дивитися на всю серію, то головною зіркою є моделі 14 Pro, які отримали нововведення, на які давно чекала публіка. Наприклад камеру на 48 МП, дисплей Always ON і зміну вирізу, яку Apple назвали Dynamic Island.
З новинок, які дійсно здивували публіку стало зникнення версії Mini. Хто зна, можливо ми ще колись побачимо ці маленькі телефони знову на ринку, проте сьогодні їх витіснила серія Plus. Що ж, якби там не було Plus та Pro дійсно отримали багато нововведень, проте що ж 14 версією, невже її так обділили розробники компанії Apple?
Дизайн та розміри
З точки зору зовнішності та фізичних пропорцій практично нічого не змінилось. Відрізнити iPhone 14 від попереднього покоління можна в першу чергу завдяки трохи іншій колірній палітрі: білий став світлішим, червоний — більш насиченим, темний — віддає чорнильно-синім. Окрім цього 14-ку також видає більший фотомодуль. Знов же таки, якщо у вас ніколи не було iPhone 13 знайти різницю буде важко.
Пропорції залишились такими, як були, тобто 146,7х74,5. Дещо збільшилась товщина з 7,65 до 7,80, але вага впала рівно на 1 грам. Поціновувачі техніки Apple жартують, що iPhone 14, це iPhone 13s.
Захист від води та пилу залишається на високому рівні зі стандартом IP68, дозволяючи пристрою функціонувати під водою до 30 хвилин на глибині до 6 метрів, відповідно до міжнародного стандарту IEC 60529. Це не лише зберігає ваш телефон у безпеці, але й додає нові можливості для користувача, зокрема функцію автоматичного виклику допомоги у випадку аварії. Якщо користувач не відповідає протягом встановленого часу, пристрій самостійно звернеться по допомогу, навіть якщо ви не маєте Apple Watch. Щодо супутникового зв'язку, це обіцяє стати значним проривом, хоча наразі ця технологія ще не доступна для всіх країн. Сьогодні її потенціал величезний, але час покаже, як саме вона буде інтегрована у наше повсякденне життя.
За скільки можна купити Айфон 14?
Сьогодні, купити айфон 14 у відновленому стані можна за ціною 22 100 грн (варіація з найменшою пам'яттю). Щодо покупки нового девайсу, то його ціна значно дорожча, близько 32 тис. грн.
Який стан обирати? Безперечно навіть найбільш вперті критики відновлених девайсів, вже схиляються до вибору смартфоні у цьому стані, адже купуючи відновлений телефон, ви запобігаєте виготовленню нового, зменшуючи таким чином величезну кількість електронного сміття, яке виникає під час виробництва нового.
Дисплей явно програє
Незалежно від того, яким є iPhone 14, існує загальне розчарування щодо його дисплея. У моделі Plus дійсно збільшили діагональ, що може бути корисним для багатьох користувачів, однак базова модель не внесла значних змін порівняно з попереднім роком. Це не обов'язково погано, але очікувалося, що Apple впровадить передові технології навіть у базову версію. Втім, базова модель залишається з 6,1-дюймовим Super Retina XDR (OLED) дисплеєм, що має роздільну здатність 2532 x 1170 пікселів при густині 460 пікселів на дюйм.
Ключові характеристики дисплея iPhone залишились незмінними: коефіцієнт контрастності становить 2 000 000:1, максимальна яскравість підтримується на рівні 800 ніт для звичайного користування та досягає 1200 ніт при перегляді контенту в HDR. Функції як True Tone і широка колірна гама (P3) також присутні. Однак, адаптивна частота оновлення, яка є у моделі iPhone 13 Pro, відсутня, як і Dynamic Island — інноваційна особливість, доступна тільки в моделях Pro серії, тому для тих, хто шукає щось більш передове, рекомендовано розглянути iPhone 14 Pro.
Вам не потрібно більше енергії
Через глобальну кризу чіпів, не дивно, що Apple вирішила використати A15 Bionic для iPhone 14 — той самий процесор, який був "серцем" iPhone 13 Pro. Компанія відкрито про це говорить, заявляючи: "iPhone 14 оснащений таким самим надшвидким чіпом, як iPhone 13 Pro, пропонуючи на одне графічне ядро більше, ніж iPhone 13. Тож, хоча і є покращення, воно незначне." Цей чіп виготовлений за 5-нм технологією, тоді як A16 Bionic у преміальних моделях перейшов до 4-нм процесу.
Тема витривалості також заслуговує на увагу. Завдяки більшій енергоефективності чипа A16 Bionic, його використання могло б забезпечити iPhone додатковий час роботи від батареї. Щодо iPhone 14, то його батарея має місткість 3279 мАг, тоді як у моделі 14 Pro — 3200 мАг, а в минулорічній моделі 13 — 3240 мАг. Apple оголосила про невелике покращення тривалості роботи: відтворення відео та потокове відео збільшилися на годину, а тривалість відтворення аудіо — на 5 годин, складаючи відповідно 20, 16 і 80 годин.
Стосовно зарядки, ситуація залишається незмінною. Apple зазначає, що можливо зарядити батарею до 50% за 30 хвилин за допомогою 20-ватного адаптера або більш потужного. Це підтверджено практикою. Враховуючи розмір акумулятора, загальний час зарядки видається прийнятним.
Камери знову кращі
Для багатьох найфундаментальніша річ, ймовірно, сталася в області камер. Якщо між iPhone 12 і 13 камера лише мінімально покращилася, то тут удосконалення камер знову виходить на перший план у всіх презентаційних матеріалах. Таким чином, ми все ще маємо лише подвійну фотосистему 12MPx, але ширококутна камера має покращену діафрагму з ƒ/1,6 до ƒ/1,5 і покращену обробку зображень. Це повинно забезпечити ще кращу якість фотографій у всіх мислимих умовах, включаючи слабке освітлення.
Apple заявляє про значне покращення якості зйомки в умовах слабкого освітлення: у 2,5 раза для основної камери та у 2 рази для ультраширококутної камери. Новий більший сенсор основної камери забезпечує на 49% краще захоплення світла. Проте, для оптимальної якості знімків, світло повинно бути спрямоване на об'єкт зйомки, а не розташоване далеко, наприклад, при фотографуванні міського нічного пейзажу здалеку. Окрім того, нововведенням є фотонний двигун, який об'єднує пікселі з різних експозицій на початковому етапі обробки, що дозволяє враховувати більше інформації зображення для покращення якості фотографій.