Труднощі з засипанням, занадто короткий сон, часті пробудження посеред ночі — ці симптоми безсоння знайомі багатьом. Після такої ночі ми зазвичай відчуваємо втому, нам складніше зосередитися на чомусь, знижується продуктивність, з'являється роздратування. Якщо ж безсоння виникає часто, то це може бути серйозною проблемою, яка може значно погіршити стан здоров'я.
На фоні порушень сну може збільшуватися кров'яний тиск, зростати рівень цукру в крові, погіршуватися робота імунної системи, збільшуватися вага тіла, зменшуватися лібідо, виникати депресія. І це зовсім не повний список того, що може спровокувати хронічне безсоння. Щоб цього не сталося, треба приділяти сну достатньо уваги, а якщо виникає безсоння, докладати зусиль, щоб якнайшвидше його позбутися. Пропонуємо вашій увазі декілька простих та дієвих рекомендацій, які допоможуть покращити якість сну.
Дотримуйтеся режиму дня
Завжди лягайте спати в один і той же час. Таким чином ви зможете налаштувати ваші циркадні ритми і привчити організм засинати в конкретний час. Також намагайтеся приділити сну достатньо часу. В середньому людині треба спати 7-8 годин на добу, але ці цифри можуть варіюватися в залежності від особливих потреб людини.
Створіть в спальні умови для якісного сну
- В вас повинно бути зручне ліжко з матрацом, якій не дуже твердий або м'який.
- Засинати потрібно в темряві, це важливо для вироблення нормальної кількості "гормону сну" мелатоніну. Тому в спальні повинні бути щільні штори, які зможуть забезпечити надійний захист від світла зовні.
- Важливо, щоб в спальні було тихо.
- Приміщення повинно бути добре провітрюване, в ньому не повинно бути занадто спекотно.
Відмовтеся від смартфонів і планшетів перед сном
Світло від екрана смартфона, планшету або від телевізора провокує зменшення вироблення мелатоніну, якій дуже важливий для нормального сну. Крім того, інформація, яку ви будете отримувати, гортаючи стрічку новин, або дивлячись кіно, може навантажувати нервову систему, що також може заважати нормальному засинанню.
Заспокойтеся та розслабтеся перед сном
В цьому можуть допомогти тепла ванна, приємна музика, читання книги, гігієнічні процедури, медитація. Створюйте свої ритуали, які будуть налаштовувати на сон.
Якщо ж ви відчуваєте, що дуже знервовані і точно не зможете заснути в такому стані, то прийміть заспокійливі таблетки від нервів. Це можуть бути легкі ліки на травах, або більш сильні седативні засоби, які мають заспокійливу дію. Для того, щоб придбати такі медикаменти, вам потрібна аптека і кілька хвилин часу для того, щоб зробити замовлення на сайті. Але перед вживанням препаратів краще проконсультуватися з лікарем, щоб обрати той, що найбільш вам підходить і краще допоможе.
Зверніть увагу на їжу
Не вживайте енергетичні напої, каву або міцний чай перед сном, це може погіршити якість сну. Не їжте багато перед сном. Зробіть свою вечерю легкою. Обирайте ввечері їжу, яка не буде створювати зайвого навантаження на травну систему.
Спробуйте мелатонін
Якщо в вашому організмі виробляється недостатньо мелатоніну, то ви можете скоригувати стан за допомогою мелатоніну в вигляді лікарського препарату. Мелатонін, купити який можна в будь-якій аптеці, як правило, достатньо пропити кілька тижнів, щоб нормалізувати сон. Для того, щоб правильно підібрати дозу та тривалість вживання мелатоніну, проконсультуйтеся з лікарем.