Якщо ви полюбляєте читання, та чекаєте на Різдво, то ж радимо зануритись в різдвяну атмосферу завдяки тематичним творам українських авторів. Пропонуємо Вашій увазі добірку класичних та сучасних творів про Різдво від УкрЛіб та proslav.info.
Трохи історії та класики
"Щедрий вечір" Михайла Стельмаха.
Повість Михайла Стельмаха "Щедрий вечір" розповідає про дитинство письменника, яке пройшло в непрості часи Жовтневої революції та громадянської війни. Однак, незважаючи на всі труднощі, головний герой Михайлик зберігає оптимізм і радість у житті.
"Ялинка" Михайла Коцюбинського.
Оповідання "Ялинка" розповідає про важливість людської доброти та співчуття. Головний герой, хлопчик Василько, переживає небезпечні пригоди у різдвяну ніч.
"Чад" Олени Пчілки.
У творі розповідається про історію кохання панича Андрія Покорського та сільської дівчини Лукії, яка ледь не загинула через зраду коханого.
"Збентежена вечеря" Олени Пчілки.
Головна героїня, 18-річна донька поміщика Ксенія Костецька, випадково заблукавши під час заметілі, замість того, щоб потрапити до міста на різдвяний вечір, вимушена переночувати в простій селянській хаті.
"Вечеря" Степана Васильченка.
У 1910 році український письменник Степан Васильченко написав оповідання "Вечеря", яке влучно передає атмосферу українського Різдва.
"Мужицький ангел" Степана Васильченка.
Твори Васильченка просякнуті любов'ю до народу, його життя та побуту. Особливо добре письменник вмів описувати дитячу душу. Його новели про дітей – це справжня лірика, сповнена ніжності, доброти та розуміння.
"Морозенко" Панаса Мирного.
У оповіданні розповідається про хлопчика, який хоче хоч якось допомогти своїй родині, яка живе в бідності, та вирушає у лютий мороз до свого хрещеного батька, щоб посипати на Новий рік.
"Святий вечір" Богдана Лепкого.
У творі читач відчуває атмосферу свята. Автор зосереджує увагу на традиційних обрядах і звичаях, які українці виконували в очікуванні Різдва.
"Коляда" Марка Черемшини.
Оповідання про селянське життя під гнітом польської влади об'єднані в тематичний цикл. До нього входять такі твори, як "Верховина", "Ласка", "Коляда", "На Купала на Івана" та інші.
"Святий Миколай у гарті" Марка Черемшини.
Ця оповідь автора відзначається правдивим відтворенням одного з епізодів безправного селянського життя в умовах буржуазної реальності.
"Святий вечір!" Лесі Українки.
Твір складається з чотирьох коротких оповідань про святкування Різдва у різних родинах.
"Святий вечір" Василя Стефаника.
У новелі автор розповідає про буденні історії з життя людей. У цих історіях, так само, як і в реальному житті, неперервно взаємодіють трагічні та комічні ситуації.
"Різдвяний вечір" Гната Хоткевича.
Ця новела – один із багатьох творів Хоткевича, майстра різдвяних оповідань, описує європейські традиції святкування Різдва.
"Заробок на свята" Осипа Маковея.
Український письменник Осип Маковей був переконаний, що справжня поезія є надбанням не лише одного народу, а й усього людства. Тому він багато перекладав твори з інших мов, збагачуючи українську літературу.
"Ніч проти Різдва" Миколи Гоголя.
Ця повість – однин із найвідоміших творів письменника. Вона входить до циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки" і розповідає про історію закоханих – Вакули та Оксани.
Сучасні Різдвяні історії
"Львів. Смаколики. Різдво" Світлани Горбань.
У цій книзі авторка переносить читачів до Львова, припорошеного снігом. Тут головні герої зустрічаються, закохуються, зневірюються, знаходять надію, сумують і радіють. Вони бродять вузькими вуличками міста, милуються ялинкою на Площі Ринок і збираються в затишних кафе, щоб розповісти свої історії.
"День народження ялинки" Оксани Були.
Ялинки, як і усі дерева, народжуються влітку. Ялинковий туконі дбає про те, щоб вони підросли і зміцніли до зими. Однак щороку серед зими народжується одна особлива ялинка. Її місцезнаходження невідомо, і лише куріпковий туконі може її знайти.
"19 різдвяних історій" Катерини Бабкіної, Мар'яни Савки та інших.
Різдво – це час чудес, коли можливо все. У цей період люди очікують на подарунки, дива та зустрічі з близькими. Різдво – це також час рефлексії та пошуку сенсу життя.
У збірці "19 різдвяних історій" сучасні українські письменники розповідають про різні грані Різдва. У їхніх творах є місце і для магії, і для любові, і для самотності.
"Різдвяна історія Ослика Хвостика" Олександра Гавроша.
Ослик Хвостик — відмінний актор, що зіграв неперевершено у виставі-вертепі під час різдвяних свят. Однак саме навколо Різдва сталася неприємна подія: злочинці викрали Хвостика. Це захоплива різдвяна історія, наповнена неймовірними пригодами.
Оригінал статті можна прочитати на сторінці https://proslav.info/shho-pochytaty-na-svyata-ukrayinski-knygy-pro-rizdvo/