Кішки — мисливці в природі — люблять білкову їжу. Але продукти рослинного походження їм також потрібні. Через це співіснування домашніх тваринок і кімнатних квітів в одному помешканні може стати проблемним. Багато власників купують найкращий корм для котів, прагнучи забезпечити збалансоване харчування. Та попри це, деякі вихованці намагаються поласувати рослинами на підвіконні. Розглянемо, у чому причини, та як цьому запобігти.
Брак клітковини та поживних речовин
Трава містить вітаміни A, E та B9. Грубі волокна поліпшують роботу кишківника. Вони покращують перистальтику, а хлорофіл нормалізує кислотність у шлунку. Якщо кішка гуляє на вулиці, вона обов'язково шукає рослинність там. Отже, домашня намагатиметься задовольнити свою потребу у квартирі.
Шерсть у шлунку
Коли кішка вилизується, ковтає волосинки та пух, що випадають. У природних умовах тварини позбавляються шерсті, яка потрапила до шлунку, коли їдять грубу траву. Подразнюючи стравохід, вони таким чином спричиняють блювотний рефлекс. І в такий спосіб шерсть виводиться.
Нудьга та гра
Якщо домашньому улюбленцю не вистачає спілкування та розваг, він починає шукати пригод. Часто так поводяться кошенята й тварини, які впродовж дня перебувають на самоті. Кішок приваблюють незвичні форми, фактури й деякі яскраві кольори, особливо зелений, жовтий і блакитний. Тому вони можуть зачіпати стеблини й листя лапками, а також пробувати їх на зуб. А ще жування рослин допомагає подолати стрес, позбутися тривожного стану.
Що робити, якщо кішка їсть квіти
Звичка поїдати рослини може бути не тільки неприємною, але й шкідливою. Популярні різновиди є отруйними для котів: фікус, каланхое, спатифілум, монстера, цикламен та інші. Тому будьте пальними. Помітили, що вихованець тягнеться до рослини, — забороніть це робити. Запобігти цьому допоможуть такі поради:
- Підберіть збалансований раціон, який містить корисні речовини.
- Посадіть спеціальну траву для кішок. Вона продається в зоомагазинах.
- Організуйте дозвілля улюбленцю. Відвертайте увагу розвагами.
- Обприскайте кімнатні рослини настоєм шкірок цитрусових. Коти не люблять цей запах.
Або ж спробуйте просто тримати рослини якомога далі чи створіть перешкоди. Обклейте полицю чи підвіконня скотчем навколо горщика, покладіть фольгу, зробіть огорожі. Не маючи вільного доступу до цілі, тварина скоро втратить інтерес. Задовольняйте потреби вихованця, і він позбудеться поганої звички.