Щоб читати книжки під час тривалих подорожей, поїздок у громадському транспорті чи посиденьок у парку, не обов’язково купувати вартісну кишенькову «читалку». Можна використовувати звичайний смартфон з якісним дисплеєм. В асортименті Apple таких чимало — від новенького iPhone 15 Pro Max до великого iPhone 14 Плюс з тогорічної серії.
Вимоги до технічних характеристик телефона, який виконуватиме функції віртуальної бібліотеки та діджитал-книги, не такі вже й високі.
Розмір діагоналі
Що більший дюйм, то менші навантаження на зір. Мінімальний допустимий розмір — 6,1”. Саме така діагональ — у базових Айфонів та потужних Pro-версій.
Оптимальними для читання вважаються фаблети на 6,7” — з «префіксом» Про Макс та Плюс. Вони наздоганяють компактні тревел-планшети та створюють максимально безпечні умови для людських очей. У них ще й чудовий звук, тому можна слухати аудіокниги.
Моделі на кшталт iPhone 13 mini та iPhone SE на роль «читалки» не підходять. Через обмежену кількість корисного екранного простору виникають проблеми з читабельністю дрібних шрифтів.
Кількість пам’яті
Цифрові книги займають зовсім небагато місця на диску, до того ж їх зручно читати в режимі онлайн — не завантажуючи у пам’ять. Отже, накопичувач великої місткості не знадобиться.
- 128 Гб вистачить з головою для книжок і для тематичних застосунків з магазину софту;
- 256 Гб — найкращий об’єм, якщо смартфон використовується також для фотографування, перегляду мультимедіа, посиденьок у соціальних мережах;
- 512 Гб — якщо раптом літературні шедеври надихнуть написати власну книгу з ілюстраціями.
Автономність
Гарна батарея — запорука безперешкодного читання будь-де і будь-коли. Навіть за відсутності під рукою розетки або повербанка.
- Найвища автономність в Айфон 14 Макс Про. Він витримує до 29 годин без підзарядки, якщо відтворює відеоконтент.
- На другому місці — моделі з префіксом Плюс з чотирнадцятої та п’ятнадцятої серій.
- Далі йдуть потужні «Прошки», яких вистачає на цілий день комбінованих навантажень.
- У базових iPhone 14 та 15 запас роботи — до 20 годин (за умови програвання відео), а iPhone 13 поступається на одну годину.
Об’єм оперативки
Одночасно читати, сидіти у соціальних мережах та «гуглити» незнайомі поняття чи цікаві факти з книги дозволяє багатозадачний режим. Він коректно функціонує завдяки оперативній пам’яті. На відміну від ігор чи фоторедакторів, «читалки» навантажують оперативку помірно. Тому Айфонових 6 або 8 гігабайтів більше, ніж достатньо. Навіть з 4 Гб смартфон працює стабільно та не гальмує, якщо відкрито багато вікон.
Ще один важливий критерій вибору — ергономіка. Комусь зручно тримати в руках «плитку» з алюмінієвою рамкою, хтось надає перевагу тактильним відчуттям від корпусу з титану, а дехто обожнює моделі з заокругленими боковими гранями — як iPhone 11. Варто спробувати потримати девайс хоча б кілька хвилин перед купівлею, щоб зрозуміти, наскільки комфортною буде експлуатація.