Ель: особливості та різновиди

Ель — пінний напій з легким трав'яним ароматом та солодкуватим смаком. Цей різновид пива в Середні віки виробляли без хмелю. Сьогодні хміль присутній у рецептурі, але в обмеженій кількості. Зменшена кількість хмелю додає напою своєрідний смак — у ньому відсутня звична гіркуватість пива. Домінуючі ноти — фруктів та трав. Ель відрізняється від пива міцністю — у ньому градус може досягати 12%.

Корисні властивості елю

Цей напій вважають корисним завдяки вмісту селену, фосфору, магнію, кальцію, вітамінів Е та B. Ель розслабляє нервову систему, знижує рівень стресу, допомагає подолати депресію. Харчова цінність елю — 40 ккал на 100 грамів. Це не найвищий показник.

При грамотному підборі закусок та помірному вживанні напою його можна пити людям, що стежать за фігурою. Усі позитивні властивості належать до натурального продукту, приготовленого за традиційною рецептурою. Тому перш ніж купити ель, ретельно вибирайте виробника.

Види елю

Сучасна промисловість пропонує безліч видів елю. Наприклад, ірландський ель буває різним за кольором, ароматом та добавками. Популярні сорти:

  • Ячмінний ель. Міцність до 12%, густина сусла до 30%. Напій з фруктовим ароматом, солодовою гіркотою в смаку. Колір темний.
  • Пшеничний ель. Міцність від 3 до 13%. Як смакові добавки використовують полин, корицю, кмин, мирт, мускат або мед. Аромат помірний квітковий, фруктовий, хлібний.
  • Портер. Міцність 4-7%. Ель з великою кількістю різних добавок — спецій, трав, фруктів. Колір та смак залежить від інгредієнтів.
  • Стаут. Традиційна міцність до 6%, але деякі сорти можуть бути — до 12%. Для отримання неповторного смаку використовують підсмажений солод.
  • Білий ель. Легкий німецький стиль міцністю від 5 до 12%. Смак легкий фруктовий.
  • Ламбік. Бельгійський стиль міцністю 2-8%. При виробництві використовують хміль, але лише довго витриманий — це знижує гіркоту та специфічний смак. Особливість ламбіка — дикі дріжджі в складі, які надають специфічного присмаку.

Як виробляють ель

Виробляють ель методом верхового бродіння. Дріжджі при бродінні утворюють шапку піни. Поверхневе розташування дріжджів залишає їм контакт із повітрям — кисень окислює продукти бродіння, утворюючи складні ефіри та органічні спирти. Саме завдяки такому бродінню і речовинам, що виділяються, ель має такий специфічний смак і аромат. Добавки різних трав, спецій та фруктів роблять кожен сорт унікальним за смаком, ароматом та міцністю.

Як пити ель

Ель подають із температурою 6-8 градусів. Нижча температура псує смак, а при кімнатній температурі з'являється гіркуватість.

Подають до елю холодні та гарячі закуски, м'ясні страви, німецькі та чеські ковбаски, грінки, сири, а також різні снеки. Купити їх можна у маркеті MAUDAU. Також у магазині можна купити ель відомих виробників.