Встановлення альтернативного джерела енергії передбачає придбання необхідного обладнання. Це спеціальні установки, які забезпечують перетворення променів небесного світила в електроенергію та її подальше використання. Розрахувати потужність, вибрати та встановити всі пристрої допоможуть фахівці компанії Solar-Tech.
Одних тільки фотоелектричних модулів недостатньо для нормальної роботи альтернативного джерела енергії. Струм, який вони виробляють, є низьковольтним, але в такому форматі він не забезпечить роботу побутових пристроїв або промислового обладнання. Для його перетворення на змінний обов'язково встановлюють інвертори.
Що це таке і як працює
Цей пристрій є однією з найважливіших складових геліосистеми, без якого її нормальна робота неможлива. Купити інвертор для сонячних панелей необхідно не тільки для отримання потрібного струму, що забезпечить живлення пристроїв. Він також здійснює вирівнювання показників напруги в мережі, нівелюючи перевантаження чи осідання. Отже, електрообладнання надійно захищене від поламання.
Без інвертора геліостанція не зможе повноцінно працювати, тому його обов'язково купують серед іншого обладнання. Побутовій техніці для роботи потрібен струм 220 В, якого вона не отримає тільки від фотоелектричних модулів, адже вони виробляють постійну напругу 12, 24 або 48 В. Установка підвищує показники до заданого параметра – у результаті телевізор, холодильник, опалення, освітлення працюють нормально.
Інвертори випускаються в широкому асортименті та поділяються на багато різновидів, тому перед покупкою варто визначити, чим вони відрізняються. Однією з найважливіших характеристик є форма вихідного сигналу, він буває синусоїдальним або квазісинусоїдальним. Перший варіант більше підходить для домашнього використання, адже забезпечує якісний сигнал і надійно захищає техніку від перевантажень.
Три основних різновиди інверторів
Вибір обладнання залежить і від типу сонячної станції. Її можуть використовувати як резервне або основне джерело електроенергії – у першому випадку вона підключається до централізованої мережі, у другому працює незалежно. Обидва варіанти популярні, вибір залежить від наявності загального електропостачання в регіоні. Відповідно, інвертори також поділяються на три типи:
- мережеві. Їх встановлюють між панелями та джерелом живлення та використовують лише вдень, коли сонця достатньо для генерації електроенергії;
- автономні. Є складовою геліостанцій з акумуляторами, тобто тих, що працюють незалежно від наявності централізованої мережі. Вирівнюють напругу, що знімається з акумуляторної батареї;
- гібридні. Поєднують у собі характеристики двох перших різновидів. Гібридний сонячний інвертор https://solar-tech.com.ua/ua/inverters/hybrid-inverters/ можна налаштувати так, що він вибирав пріоритетні напрямки для генерації струму від різних джерел.
Синусоїдальні моделі коштують дорожче за квазісинусоїдальні, важать багато та є дуже габаритними, тому для їхнього розміщення потрібно заздалегідь вибрати місце. Їхнє встановлення допоможе передбачити та уникнути перегоряння техніки. Квазісинусоїдальні моделі дешевші, проте видають не дуже якісний сигнал – він може бути трикутним, прямокутним або мати іншу форму.
Перед придбанням інвертора потрібно визначитися з параметрами геліосистеми, а також врахувати її номінальну потужність із максимально можливими показниками. Має значення робоча температура середовища, де буде знаходитися пристрій, його габаритні розміри й маса.