Під час своєї роботи газовий котел, підтримуючи комфортну температуру в домі або забезпечуючи нас гарячим водопостачанням, має деякі технічні вимоги, які закладені виробником. Одним з таких параметрів є тиск в системі опалення, який має відповідати нормам.
Якщо відбувається відхилення від норми діапазону, виникає аварійна ситуація, наслідком якої може стати вихід газового котлу з ладу, і як кажуть майстри сервіс-центру kyiv.repair які ремонтують газові котли, без особливої підготовки — краще не ремонтувати власноруч їх.
Якою має бути норма тиску в газовому котлі?
Не існує одного універсального стандарту або норми тиску в середині системи опалення газового котла. На даний показник впливає багато факторів. Наприклад, якщо організувати відкриту систему опалення, то тиск в ній регулюватиме розширювальний бак, він буде цілком залежати від температури теплоносія.
Однак більш розповсюджений тип опалювальних систем – закритий. В такому випадку факторів, які впливають на тиск в системі значно більше, також необхідний більш ретельний контроль за нормою тиску.
На норму тиску в закритій системі опалення впливають наступні фактори:
- Довжина системи;
- Характеристики та параметри обладнання;
- Норми, закладені виробником;
- Січення сантехнічних труб;
- Висота водяного стовпу.
В цілому, мінімальні показники тиску в закритій системі складають 0,5-0,8 бар, але в системах опалення багатоповерхових домів, цей показник може сягати 5-7 бар.
Чому знижується тиск в газовому котлі?
Як уже й говорилося вище, зниження тиску нижче зазначеної норми може призводити до аварійної ситуації. В таких випадках газовий котел може не просто зупинити свою роботу, але й вийти з ладу. Тоді буде необхідний ремонт і деякий час на усунення несправності, що може викликати труднощі в період опалювального сезону.
Основні причини зниження тиску:
- Витік води з системи – вода є теплоносієм в опалювальній системі. Якщо виникло механічне пошкодження й витік, то норма води в системі знижується, що призводить до зниження тиску в системі опалення.
- Пошкодження мембрани розширювального баку – при пошкодженні мембрани, вода може проникати в резервуар для повітря, що сприяє зниженню напору.
- Пошкодження теплообмінника – це також є причиною витоку теплоносія, що в даному випадку може призвести до серйозних наслідків, наприклад, потраплянню води в електроніку.
- В систему опалення потрапило повітря – так зване, заповітрювання системи опалювання також здатне призвести до зниження тиску.
Які виникають прояви при зниженні тиску?
Перед тим як приступати до якихось дій, що направлені на усунення несправності, необхідно вияснити першопричину. Щоб провести діагностику, слід точно впевнитись в тому, що неправильна робота котла або навіть повна зупинка його функціонування виникла з причини зниження тиску, а потім виявити точну причину того, що відбувається. Зробити остаточний підсумок можна, виходячи з ознак, якими супроводжується зниження тиску.
Ознаки при зниженні тиску в системі:
- В місці, де виникла розгерметизація системи, з'явилася калюжа – це і є витік теплоносія;
- Коли тиснеш пальцем на ніпель баку, повітря виходить разом з вологою – це ознака пошкодження мембрани розширювального баку, адже має виходити тільки повітря;
- В трубах чути сторонній шум, окремі області радіаторів не нагріваються – це ознака утворення повітряної корки або заповітрювання.
Як перевірити тиск в системі опалення?
Контроль за поточним показником тиску в системі опалення здійснюється за допомоги манометру. Цей прилад встановлюється на вихідному патрубку колонки. Манометр може бути механічним або цифровим, що відображається в його зовнішньому вигляді та інформативності дисплею.
Окрім цього, поки відбувається встановлення газової колонки, відбуваються вимірювання тиску біля колекторів, які розподіляють потік теплоносія, на них також тимчасово встановлюються манометри. Але у підсумку ці манометри демонтуються.
Додаткові манометри рекомендується встановлювати у випадку, якщо газова колонка працюватиме в режимі забезпечення гарячим водопостачанням або для теплої підлоги.
Як усунути низький тиск в газовому котлі?
Проводити усунення несправності, яке викликає зниження тиску в системі опалення, необхідно виходячи з причин його виникнення.
Якщо виявили, що низький тиск в системі викликаний витоком теплоносія, слід локалізувати проблему, виявивши місце витоку. Можна тимчасово усунути витік підручними матеріалами, але у підсумку слід обов'язково замінити пошкоджену ділянку.
У випадку пошкодження мембрани в розширювальному баку, тимчасових заходів не передбачено, для усунення несправності, мембрану необхідно замінити но нову.
Дещо більше маніпуляцій може знадобитися у випадку заповітрювання системи. Необхідно відшукати ділянку, де нагрівання відбувається найменшими темпами, після чого відкрити клапан, розташований в напрямку циркуляції теплоносія. Спочатку виходитиме деяка кількість води, після чого буде стравлюватися повітря. Після цієї операції в систему необхідно додати теплоносій до відповідної норми.
Але нагадаємо, що майстри kyiv.repair/remont-gazovyix-kotlov з ремонту газових котлів, наполегливо рекомендують, якщо немає акредитації в ремонті такої техніки, краще довірити це фахівцям для того, щоб ремонт був максимально рентабельним.