Вирішити проблему опалення свого житла людство намагається дуже давно. Одне з найбільш сучасних та ефективних рішень цього питання полягає у використанні газового котла. Майстри з сервісного центру dnepr.repair згадують, що перший опалювальний котел був розроблений дуже давно ледве не в 17 столітті, але потужний імпульс у зростанні популярності такого виду кліматичної техніки був отриманий лише у кінці 19 століття, коли вдалося розробити та успішно застосувати в побуті газовий котел.
Удосконалення автоматики в газових котлах
Перші газові котли були достатньо примітивні та зовсім не такі функціональні, як сучасні аналоги. Однак навіть перші модифікації, розроблені в Німеччині у 1895 році, мали можливість регулювати подачу газу. Регулювання ґрунтувалося на обсягах води, що використовувалась.
У 1920-х роках в конструкції газових котлів стали використовувати термоелектричний датчик. Завдяки такому датчику при згасанні полум'я перекривалася подача газу. Така новинка зробила газові котли більш безпечними.
Дещо креативнішими виявилися французькі інженери, яким у 1948 році вдалося досягти того, що котел зміг автоматично контролювати температуру теплоносія в системі. А дещо пізніше, вже у 1960-х роках газові котли обладнали п'єзорозпалюванням, завдяки якому горілка котла розпалювалася натисканням кнопки.
На початку нового тисячоліття – в першому десятиріччі 21 століття, сучасним інженерам вдалося впровадити в автоматику газових котлів можливість керування їхньою потужністю під час роботи.
Зростаюча ефективність газових котлів
На самому початку історії виробництва газових котлів розробники були стурбовані лише тим, що їхній виріб має обігрівати житло. Але через деякий час виробники почали робити спроби створювати більш ефективні моделі з більш високим ККД.
В 1948 році французькі розробники успішно виробили та впровадили в експлуатацію теплообмінники з меді. Новий тип теплообмінника замінив чавунні аналоги, ККД яких був в рази нижче. А вже у 1953 році в конструкцію котла додали вентилятор, який примусово регулював потужність потоку газоповітряної суміші. Це також сприяло різкому збільшенню ефективності роботи газового котла.
У 1980-х роках вдалося розробити принципово новий тип газового котла – конденсаційний. Завдяки особливостям конструкції такого типу котлів та новим принципам роботи, вдалося досягти показників ККД вище 100%.
Газовий котел став багатофункціональним
Спочатку газові котли призначалися лише для обігріву приміщення. Однак паралельно з виробництвом газових котлів проводилося також й виробництво газових водонагрівачів. Їхній принцип роботи був достатньо схожим, тому не дивно, що колись в голову прийшла ідея об'єднати ці два пристрої в одне.
Перший двоконтурний котел, який мав можливість не тільки обігрівати житло, але й забезпечував домочадців гарячим водопостачанням, вийшов у широкі маси в 1960-х роках. До того часу газові котли стали значно меншими у розмірах, а розробка двоконтурних моделей дозволила вивільнити додатковий простір, адже більше немає необхідності для встановлення окремого водонагрівача.
Таким чином, газовий котел перестав бути просто котлом, а став справжньою домашньою міні-котельнею.
Газові котли стали менше
Перші моделі газових котлів були переважно чавунними та мали підлоговий тип встановлення. Це були дуже важкі та масивні пристрої, які вимагали багато простору для своєї роботи. Але з плином часу та розвитком технологій, розміри газових котлів зменшувалися. Так, наприклад, у 1920-х роках у побуті стали використовуватися настінні моделі, які були більш компактними та не такими важкими.
У 1940-х роках французькі розробники виробили ще більш компактні аналоги настінних газових котлів, але досягти справді вражаючого прогресу у зменшені габаритів котла вдалося у розробкою мідного теплообмінника, який не тільки допоміг збільшити ефективність котла, але й дозволив суттєво зменшити його у габаритах.
Газові котли стали "розумними"
Зростаюча автоматизація газових котлів, яка почала активно розвиватися у 1920-х роках продовжувалася практично протягом століття, поки у другому десятиріччі 21 століття не була впроваджена можливість керування газовими котлами дистанційно за допомоги смартфону. Саме завдяки такій можливості газові котли стали "розумними".
Завдяки таким можливостям газові котли стали значно функціональними. Деякі моделі здатні не просто регулювати температуру в домі, а регулювати її незалежно у різних кімнатах по-різному. Також, котел отримав можливість спілкування з користувачем. Якщо виникають проблеми або помилки в роботі приладу, користувач обов'язково отримає повідомлення про це на свій смартфон, або одразу зможе викликати майстра з сервісного центру https://dnepr.repair/remont-gazovyix-kotlov/ по ремонту пральних машин.
Завдяки можливості використання смартфона в керуванні котлом, встановити бажану температуру, увімкнути або вимкнути його можна дистанційно, навіть не знаходячись при цьому вдома.