Як одночасно оформити ID-карту та закордонний паспорт: основні правила

Сьогодні в Україні замість застарілого паспорта-книжки використовують сучасну ID-карту, яка містить безконтактний цифровий носій, на який записується необхідна інформація. Цей документ використовується для ідентифікації людини. Вперше паспорт потрібно отримати в 14 років. Термін його дії — 4 роки (до повноліття). У 18 років проводиться заміна документа на новий. Другий та наступні паспорти дійсні 10 років. Коли закінчується термін їхньої дії, необхідно виконати заміну документа, тому що він перестає бути дійсним. У цій статті ми розглянемо, як можна швидко оформити ІД карту з закордонним паспортом в Одесі та чому варто робити саме так.

Одночасне оформлення: у чому сенс

Термін дії ID-картки та закордонного паспорта для дорослої людини однакові — 10 років. Для їх отримання потрібні схожі документи, та й дії необхідно виконувати одні й ті самі. Тому логічніше міняти паспорти комплектом — у цьому разі ви зможете зберегти час та нерви.

Куди звертатись, щоб виконати заміну? Практика показує, що краще робити це у відділеннях "Паспортного сервісу". Вони працюють майже у всіх великих містах України, а також за кордоном. В Одесі діють дві філії: перша розташована по вул. Катерининській, 27/1 (ТЦ Kadorr, 4 поверх), друга — на площі Віри Холодної, 3. Головний плюс "Паспортного сервісу" полягає в тому, що в ньому ви все зможете зробити надзвичайно швидко, без традиційної бюрократії. Інспектори цього підприємства максимально клієнтоорієнтовані — вони допоможуть вам скласти необхідні заяви, проконсультують із приводу потрібних документів, розкажуть, як відбувається процес обміну тощо.

Перелік необхідних документів

Для оформлення ID-картки та закордонного паспорта вам знадобляться:

  1. Паспорт, який підтверджує, що ви громадянин України.
  2. Ідентифікаційний номер (ІПН).

У деяких випадках можуть знадобитися й інші папери. Наприклад, якщо у вас раніше вже був закордонний паспорт, його необхідно надати інспектору. Якщо ви хочете, щоб у документах вказали ваш сімейний стан, то потрібне свідоцтво про шлюб або рішення суду про його розірвання.

Що робити людям, які отримали паспорти на тимчасово окупованій території? У цьому разі підтвердити свою особистість можна іншими документами. Це, наприклад, закордонний паспорт, посвідчення водія, дипломатичний або службовий паспорт, військовий квиток, пільгове або пенсійне посвідчення. Якщо у вас немає документів, які містять фото для ідентифікації, то можна надати інші папери (наприклад, диплом про закінчення ВНЗ, свідоцтво про шлюб, про народження тощо).

Як відбувається оформлення

Все, що вам потрібно зробити, — записатися онлайн на прийом у "Паспортний сервіс" на зручний час. Також можна просто прийти до найближчого відділення та пройти оформлення в рамках живої черги. З собою потрібно взяти необхідні документи. Після перевірки інспектор запропонує вам оплатити послугу (сервісна комісія за оформлення двох паспортів становить 720 гривень). Здійснити оплату можна як готівкою, так і банківською карткою.

Після цього необхідно сфотографуватись (процедура також проводиться на місці, нікуди ходити не треба). Усі дії займуть у вас 5–7 хвилин. Після цього потрібно дочекатися SMS-повідомлення на телефон. Воно прийде, коли паспорти будуть готові. Зверніть увагу: ви можете замовити оформлення за стандартною чи прискореною процедурою. У першому випадку документи виготовляють за 20 робочих днів, у другому — за 7.

Як бачите, нічого складного в обміні немає. Усі консультації ви зможете отримати в "Паспортному сервісі". Інспектори дадуть відповідь на наявні питання, допоможуть скласти заяву, зробити оплату тощо.