Javascript (JS): що це таке, для чого потрібен, як вивчити?

JavaScript (JS) є однією з найпоширеніших мов програмування та відіграє важливу роль у розробці інтерактивних додатків та сайтів. Багато веб-розробників використовують програмування JavaScript. Фронтенд-розробники працюють з HTML і CSS, щоб створити інтерфейси користувача і взаємодія на стороні клієнта.


Мова JavaScript використовується ними для реалізації взаємодії з користувачами, а також для роботи з різними бібліотеками та фреймворками. Бекенд-розробники займаються розробкою серверної частини веб-додатків.


Що таке джаваскрипт

JavaScript — це високорівнева, інтерпретована мова програмування. Спочатку вона використовувалась у браузерах, а потім стала однією з основних, разом із мовою розмітки гіпертексту HTML та мовою стилів CSS. Він забезпечує можливість додавання динамічної поведінки до веб-сторінок, таких як обробка подій (натискання кнопки, переміщення миші тощо), зміна вмісту сторінки без перезавантаження та взаємодія із сервером для завантаження даних асинхронно (AJAX).


Javascript мова програмування широко застосовується для розробки додатків та сайтів, зокрема:

  • для створення інтерактивних та динамічних веб-сайтів. Розробники працюють з HTML і CSS, щоб створити інтерфейси користувача і взаємодія на стороні клієнта;
  • для створення мобільних програм і додатків за допомогою фреймворків та інструментів;
  • для реалізації взаємодії з користувачами у фронтенд програмуванні;
  • для браузерних та мобільних ігор.

Також мова програмування JavaScript може бути використана для автоматизації тестування застосунків за допомогою інструментів, таких як Selenium або Puppeteer. Тестувальники можуть створювати скрипти на JavaScript для автоматизації тестів та перевірки функціональності сайтів.


Що таке javascript розробник, чим він займається

Джава скрипт — це популярна мова, яку використовують професіонали в різних галузях:

  • веб-розробники використовують JavaScript для створення клієнтської частини сайтів, обробки введення користувача, взаємодії з сервером і багатьох інших завдань. JS — це одна з основних мов програмування для створення інтерактивних сторінок та застосунків;
  • JavaScript широко застосовують у розробці фронтенд-частини веб-додатків. Фронтенд розробник, що повинен знати? Окрім JavaScript фронтенд девелопер має знати HTML і CSS, щоб створювати користувацькі інтерфейси;
  • JavaScript також може використовуватися на серверній стороні для створення бекенд-частини веб-застосунків. Що потрібно знати JS розробнику бекенд? Вони працюють над створенням серверів, обробки запитів, взаємодії з базами даних та інших серверних завдань.
JavaScript охоплює широкий спектр галузей розробки. Серед розробників існує кілька рівнів досвіду та компетенції:

  • Junior — так називають розробника на початковому етапі кар'єри з обмеженим досвідом. Що повинен знати JavaScript junior? Зазвичай він має базові знання мови програмування, фреймворків та інструментів і здатний виконувати прості завдання під керівництвом більш досвідчених колег;
  • Middle — розробник з певним досвідом та навичками, який здатний працювати незалежно та виконувати більш складні завдання. Що потрібно знати JavaScript програмісту middle? Зазвичай він має глибше розуміння мови програмування, принципів розробки та архітектури додатків, ніж junior;
  • Senior — досвідчений розробник, який має глибокі знання та навички у вибраній галузі. За що відповідає JavaScript senior. Здатний розробляти складні архітектури, проводити код-рев'ю, брати участь у ухваленні стратегічних рішень.
Для розробника важливо постійно навчатися та розширювати свої знання та навички, щоб поступово ставати більш досвідченим.

Як стати JavaScript junior, що потрібно знати

Те, що має знати junior JavaScript, вчить базовий JavaScript курс від Projector. Курс JS з нуля знайомить з:

  • основними концепціями, поняттями та функціоналом;
  • структурою коду, типами данних, циклами, функціями;
  • взаємодією JS і веб сторінок;
  • ООП в JavaScript;
  • асинхронним програмуванням;
  • зовнішніми API.
Ще під час проходження курсу JavaScript онлайн студенти почнуть створювати прості інтерактивні веб-сторінки, виконувати базові операції з даними, а також використовувати готові бібліотеки та фреймворки для розробки.

На першому модулі студенти дізнаються, базову інформацію про JavaScript: що це, який функціонал використовується при роботі. З другого модуля JavaScript курс набуває практичного змісту. Студенти закріплюють знання створенням проектів, глибше знайомляться із взаємодією JS і вебсторінок. Третій модуль курсу JavaScript онлайн присвячений парадигмі "об'єктно-орієнтоване програмування" (ООП). Четвертий — асинхронному JS. Курс завершує п'ятий модуль, на якому студенти знайомляться та закріплюють на практиці найскладніші аспекти JavaScript. Уроки в усіх модулях проходять онлайн, а саме навчання займає близько 8 годин на тиждень.

FAQ

Скільки часу піде на вивчення JavaScript?

Курс JavaScript онлайн від Projector триває 3 місяці. Цього часу достатньо, щоб опанувати базові знання та навички з JavaScript, що потрібно знати для роботи

Ким можна працювати з JavaScript?

Джаваскрипт онлайн використовує фронтенд розробник, що робить інтерфейс для споживача, також він потрібен розробникам ігор та мобільних додатків.

Що можна робити на JavaScript?

Зазвичай використовують JavaScript онлайн для створення інтерактивних веб-сторінок, додавання функціональності до веб-додатків та розробки серверної частини додатків. Мова має багато функцій і можливостей, і вона надає широкі можливості для розробки

Для чого було створено JavaScript?

JavaScript було створено для того, щоб надати можливість веб-розробникам динамічно взаємодіяти зі сторінками веб-сайтів і забезпечити їм засоби для програмування клієнтської частини веб-додатків.

Яка різниця між Java і JavaScript?

Хоча ці назви схожі, Java і JavaScript є різними мовами програмування з різними синтаксисами, особливостями та призначенням. Java є мовою програмування загального призначення, яка використовується для розробки різноманітних програм, а JavaScript є скриптовою мовою програмування, яка зазвичай використовується для програмування на стороні клієнта веб-додатків. Як навчитись програмувати на JavaScript, потім буде простіше опанувати Java.