Ремонт кавомашин своїми руками

Що робити, коли зламалась кавоварка? Популярність кавомашин у сучасному житті невпинно зростає і дуже прикро, коли вона виходить з ладу. Оскільки кавове обладнання дарує чудову нагоду у будь-який час отримати філіжанку улюбленої кави хочеться, щоб вона працювала безперестанку. Але навіть надійне устатковання може зламатися. Причинами поломки можуть стати порушення технологічного процесу, некоректне використання обладнання, механічні пошкодження.

Обслуговування та ремонт кавомашин спрямований на попередження поломок та ліквідацію несправностей й відновлення працездатності обладнання в повному обсязі. Універсальність внутрішньої конструкції обладнання дає можливість самостійно усунути найпоширеніші недоліки, тому цілком можливо зробити ремонт своїми руками.

Ремонт кавомашини

Безпекові питання під час ремонту кавомашин своїми руками

Ретельно прочитайте інструкцію з експлуатації кавомашини. На початку проведення ремонту пригадайте елементарні заходи безпеки:

  • Прилад обов'язково треба від'єднати від електромережі.
  • Використовувати інструмент з ізольованими ручками.
  • Не торкатися електропристрою мокрими руками.

Важливо також мати уявлення про принцип роботи та складові частини пристрою. Розуміння устрою кавоварки дозволить швидше виявити пошкодження та полагодити обладнання. Розбирання корпусу кавомашини починають з відокремлення задньої кришки, яка прикріплена гвинтами. Після цього можливо розібрати на вузли та блоки. Іноді кріплення заховані під заглушками або гумовими накладками.

Для виконання ремонтних робіт потрібна наявність відповідного інструменту. Стандартний набір включає:

  • викрутки для дрібної техніки – плоскі, хрестові, зірочки та біти тип 20Н для загвинчування кріплення;
  • мастило для кавомашини;
  • щітки, пензлики, ганчірки для видалення бруду;
  • спеціальні очищувачі.

За необхідністю придбайте витратні матеріали – трубки, ущільнення, кільця та інше. Зверніть увагу на відповідність комплектуючих моделі пристрою.

Ремонт кавомашин

Типові несправності кавомашин

Здебільшого несправність кавового обладнання відбувається за використання жорсткої води, неякісної кави, механічні пошкодження комплектуючих, забруднення приладу. Застосування води з мінімальною мінералізацією знижує ступінь утворення накипу, знижує кальцинацію механізмів.

Уважно вивчить інструкцію з експлуатації. Зазвичай виробники вказують перелік можливих несправностей та надають готові рецепти по розв'язанню проблем. Основою оптимального ремонту є дотримування алгоритму виконання робіт від простого до складного. На початку ремонту необхідно ретельно оглянути кавомашину на предмет пошкоджень та забруднень деталей, виконати чистку брудних контактних груп та вузлів.

Важливе значення має догляд за заварювальним блоком. Якщо каву варять щодня, то і механізм заварювання потрібно мити проточною водою кожен день. Раз на місяць рекомендовано проводити чистку з використанням спеціальних засобів для видалення залишків кавових мастил та накипу. Це допоможе зменшити вірогідність несправності. Виконайте змащування частин, що рухаються, для виключення заклинювання деталей. Фахівці рекомендують використовувати харчове силіконове мастило високої в'язкості.

Найпоширеніші типові пошкодження можна відремонтувати своїми руками:

  • витік води з-під ріжка. Проблема полягає в стані ущільнювального кільця. Кавові жири та гуща засмічують кільце та місце його розташування, порушують герметичність. Для усунення дефекту треба розібрати пристрій, від'єднати кільце, почистити деталь та місце її розташування. У разі, якщо ущільнювальне кільце зношене, витратило еластичність, воно потребує заміни. Після цього виконайте збирання обладнання;
  • кавомашина видає нехарактерні звуки та не заварює каву. Припустимим дефектом є наявність повітряної пробки. Перевірте присутність води у резервуарі, та чи відбувається її нагрів. При позитивному результаті, варто пропустить рідину через капучинатор, ця дія витисне повітря з системи. У випадку відсутності результату, прийдеться розібрати устаткування та прочистити систему трубок;
  • невластиві шуми при роботі кавомолки. Це може свідчити про поламання жорнів або присутності сторонніх предметів. Почистьте секцію для подрібнення кави, розберіть кавомолку, старанно помийте деталі. Шків можна змазати спеціальним мастилом. Двигун кавомолки перед збиранням бажано перевірити тестером. Якщо він перегорів, треба змінити на робочий. При виявленні пошкоджень помольних лез, їх теж потрібно замінити. Намагайтеся не використовувати дуже маслянисті зерна кави, які налипають на жорна та інші деталі кавомолки;
  • наявність води під кавоваркою. Можливіше за все, засмітилась заварювальна група та зносились ущільнювальні елементи. Розберіть агрегат, ретельно роздивіться всі деталі, місця з'єднання, місця знаходження ущільнювачів та кілець. При наявності дефектів, доцільно повністю замінити ущільнювачі блока;
  • пристрій не включається. Спочатку переконайтесь у працездатності розетки та проводу живлення. Все працює? Напевно проблема у трансформаторі або блоці управління. Необхідно розібрати пристрій та за допомогою тестера визначитися з несправністю, замінити зламану деталь;
  • тонкий струмінь звареного напою. Зверніть увагу на ситечко кавоварки та фільтр ріжка. На цих фільтрувальних елементах накопичується накип, кавові олії та частки кави. Старанно промийте сіточку та фільтр, коректно виставить ступінь помелу. У випадку відсутності проблем з фільтром, зверніть увагу на роботу насоса.

Помпи високого тиску

Типові розлади в роботі насоса можуть спричинити невідповідність помелу та застосування жорсткої води. Використання кави занадто дрібного помелу викликає засмічення дрібнодисперсним пилом фільтрувальних елементів. Жорстка вода сприяє утворенню накипу, який забруднює трубки високого тиску та затримує подачу рідини. Для виявлення та усунення несправностей потрібно розібрати насос:

  1. Від'єднати верхню кришку.
  2. Відкрутити кріплення (гвинти заховані за гумовим накриттям).
  3. Видалити гвинти та відокремити задню кришку.

Поява доступу до вузлів дає здатність виявити можливі пошкодження. При проведенні обстеження потрібно:

  • ретельно оглянути стан трубок на наявність пошкоджень, перевірити якість місця фіксації;
  • оцінити у якому стані корпус нагнітача. Наявність слідів перегріву або механічних дефектів вказують на можливість розладів при роботі насоса;
  • перевірити перемикач подачі на наявність тріщини.

Після проведення огляду, виконують чистку пристрою. За допомогою спеціального інструменту або тонкого гумового дроту здійснюють очищення трубок високого тиску. Чистять контакти, фіксують кріплення, при необхідності замінюють фільтри та видаляють бруд. По закінченні відновлення кавомашину запускають і перевіряють працездатність вузлів.

При проведенні ремонту зверніть увагу на послідовність дій, чітке розміщення та позиціювання деталей. У разі наявності сумніву у власних здібностях, краще звернутись до професіоналів.

Ремонт кавомашини своїми руками

Не маєте бажання витрачати свій час на ремонт? Дотримуйтесь рекомендацій виробника, систематично очищуйте обладнання та оперативно виконуйте профілактичні дії. Трішечки уваги до потреб улюбленої кавомашини забезпечать пристрою тривалий термін служби.