Ноутбук для підлітка: рекомендації щодо вибору

Підібрати ноутбук для тінейджера — завдання не з простих. Бюджетний лептоп з апаратним забезпеченням базового рівня точно не зможе задовольнити потреби юного користувача, добряче обізнаного в галузі сучасної комп’ютерної техніки. Знадобиться хоча б «середнячок», сильний не лише в офісних задачах, а й в вимогливих програмах та іграх.

Виробник та серія

Насамперед доведеться дізнатися, який бренд до душі підліткові. Можна запитати прямо або ж поспостерігати, до чиїх розробок він виявляє найбільшу зацікавленість. Безпрограшний варіант — купівля ноутбука від добре знайомого, тобто перевіреного виробника:

  1. Найкращий вибір для власника iPhone — витончений та легкий Macbook Air у сріблястому або космічно-сірому корпусі.
  2. Користувач планшетника Lenovo з першого погляду закохається в ноутбук Леново IdeaPad Gaming 3.
  3. Asus TUF Gaming — справжня знахідка для школяра, який хоче навчитися грати в мейнстримні ігри та проводити прямі трансляції.
  4. На ACER Aspire 7 зручно писати програмні коди та переглядати відеоуроки з програмування на різних популярних майданчиках.
  5. Surface Laptop сподобається кожному, хто хоч трохи знайомий з продукцією компанії Microsoft.

Габарити

Раніше між повнорозмірними ноутбуками та планшетами був проміжний варіант — нетбуки. Наразі вони майже зникли з ринку, адже виробники навчилися зменшувати загальні розміри лептопів без урізання дисплея. Серед особливостей сучасних компактних ноутів — безрамковий дизайн та клавіатура, на якій немає цифрового блоку.

  • Дюймаж стартує від 11 дюймів у трансформерів та від 12,5 — у звичайних моделей.
  • Оптимальною для навчання, творчості та розваг (саме такі запити у більшості юнаків та дівчат) вважається діагональ від 14 до 16 дюймів.

Рекордно низька вага до 1 кг свідчить про неабияку мобільність, але також може вказувати на незначну енергомісткість вбудованої батареї. Автономний та витривалий ультрабук, в середньому, важить до 2 кг.

Роздільність

Full HD вистачить для підлітка, який не збирається використовувати ПК для роботи з 3D графікою, моделювання, виготовлення мультимедійного контенту та тестування останніх версій AAA-ігор. Для цих задач потрібен 4К екран чи принаймні широкоформатний WQHD.

Це цікаво: якщо з часом вимоги до картинки зростуть, можна придбати комп’ютерний монітор та увімкнути його до ноута через один з доступних фізичних інтерфейсів.

Процесор

Зараз навіть дітлахи знають, що швидкодія та стабільність ноутбука залежить від процесора. Якщо це дешевий інтелівський Пентіум або Селерон, годі сподіватися на комфортну багатозадачність та роботу без зависань. З Core i3 та Ryzen 3 ситуація значно краща, але й вони далекі від ідеалу.

Щоб не довелося оновлювати ноутбук вже через рік чи два після купівлі, доцільно зупинитися на багатоядерному Core i5, Ryzen 5 чи Core i7. В пріоритеті — найсвіжіші покоління.

Оперативна пам’ять

Щонайменше 4 Гігабайти оперативки знадобиться, щоб системні процеси працювали як слід. Геймерський мінімум — 8 Гб актуальної DDR4. Понад 8 Гб — для блогера-початківця, контент-мейкера, стримера або фотографа-ретушера.

Тінейджери люблять ставити ноут на коліна або брати з собою в ліжко, тому в списку вимог — потужна повітряна система охолодження. Що вона сильніша, то довше проживе «начиння», чутливе до перегрівання.