Матеріали та технології, що використовуються виробниками харчової упаковки та відер – як вони впливають на якість та безпеку харчових продуктів?

Пакувальна індустрія розвивається дуже динамічно. Виробники пластикової тари постійно шукають рішення, які ще краще захищатимуть продукти харчування і водночас будуть найменшим баластом для довкілля. Які матеріали та технології користуються найбільшою популярністю?

З чого виготовляють харчову упаковку?

Упаковка, що використовується в харчовій промисловості, повинна захищати продукти харчування на кожному етапі ланцюга постачання. Варто пам'ятати, що перед продажем вона повинна відповідати суворим стандартам безпеки, що випливають з польських та європейських норм.

Одним із найпоширеніших матеріалів в пакувальній промисловості є легкий і міцний пластик. Однак не весь пластик може безпосередньо контактувати з їжею. Деякі види пластику, які успішно використовуються, наприклад, у будівництві чи автомобілебудуванні, не підійдуть для зберігання харчових продуктів, зокрема через ризик міграції потенційно небезпечних речовин. До таких пластмас належить, наприклад, полівінілхлорид, або ПВХ.

В свою чергу, до найбезпечніших пластиків належить поліпропілен PP. Це матеріал, який завдяки своїй винятковій термопластичності може набувати практично будь-якої форми. Водночас він надзвичайно стійкий до зовнішніх впливів (таких як вологість або ультрафіолетове випромінювання). Серед іншого, з нього виготовляють круглі або прямокутні пластикові відра різної місткості, на які можна легко наносити етикетки. Такі продукти можна знайти, наприклад, на сайті https://plast-box.com.ua/.

Найпоширеніші технології, що використовуються для виробництва пластикової упаковки

Лиття під тиском

Це одна з найпопулярніших технологій, яку використовують виробники харчової упаковки. Пластик, що піддається впливу відповідної температури, впорскується у форму, де він застигає, набуваючи потрібної форми. Цю технологію використовує, зокрема, компанія "Пласт-Бокс Україна", виробник пластикової тари для харчової промисловості. Для отримання додаткової інформації відвідайте plast-box.com.ua.

IML (In-Mould Labelling)

Упаковка виконує не лише захисну функцію, але також маркетингову. Про це варто пам'ятати ще на етапі розробки дизайну упаковки. Це дозволяє створити контейнер, який не тільки виділяється серед конкурентів за дизайном, але й буде більш екологічним. Таку можливість забезпечує технологія IML. Що включає в себе цей процес? У двох словах: етикетка поєднується з упаковкою вже на етапі виробництва тари. Оскільки обидва предмети виготовлені з одних і тих самих матеріалів, їх можна викидати в один сміттєвий бак, що дозволяє легко сортувати їх на професійному сортувальному заводі та повторно переробити.

Стрімкий розвиток нових технологій робить виробництво пластикової упаковки швидшим та екологічнішим. Виробники прагнуть зробити свою упаковку ще зручнішою та безпечнішою – як для користувачів, так і для довкілля.