Як правильніше відновлюватися після перелому шийки стегна? На прикладі одного зі столичних пансіонатів для людей похилого віку ми покажемо, як добре організовується реабілітація для пацієнтів.
Чому в післяопераційний період краще бути не вдома
Хворий спочатку майже знерухомлений, тому комусь із рідних доведеться перебувати поруч або наймати доглядальниць. Але пацієнт стає нервовим, роздратованим — і не кожен із ним впорається. А виконувати доведеться багато чого: міняти памперси, обробляти пролежні, допомагати справляти фізіологічні потреби, робити масажі, возити у візку на прогулянки. Також слід обладнати допоміжний бортик на ліжку, щоб людина мала опору під час підйому, і спеціальний ортопедичний матрац, що рятує від появи пролежнів.
При цьому потрібно не тільки самому зберігати позитивний настрій, а й не давати впадати в зневіру людині, яка одужує. А також змушувати її потроху рухатися з підручними засобами, коли лікарі це дозволили.
Які виникають непередбачувані моменти
Одужання часто супроводжується ускладненнями: енурезом, пролежнями, атрофією м'язових тканин, тромбозом. До цього додається пригнічено-депресивний стан, адже доводиться змінити активний режим на лежання в ліжку. Пацієнтам дуже складно в цей період, тому їм обов'язково потрібен кваліфікований медичний догляд, психологічна підтримка.
Необхідно забезпечити регулярне, повноцінне харчування, що виключає калорійну, просмажену, сильно присмачену спеціями їжу. У сім'ї складно готувати одразу кілька страв, орієнтованих на звичайне і відновлювальне харчування.
Якщо ви не хочете, щоб сторонні люди доглядали за хворим родичем, потрібно передбачити собі заміну. Тоді хтось інший нехай підходить до лежачої людини вночі, якщо знадобиться. Одному бути цілодобово напоготові складно.
Що зробити, щоб на майбутнє попередити черговий перелом
Здійсніть певні перетворення в тому місці, де проживає літній родич.
1. Усуньте всі нерівності підлоги, починаючи від чорнової основи.
2. Приберіть важкі паласи та килимові доріжки.
3. У ванній і кухні обробіть поверхні під ногами таким чином, щоб вони не залишалися слизькими під час потрапляння вологи.
4. Усе, чим користується пенсіонер, потрібно розмістити у вільному доступі, щоб не доводилося тягнутися догори або підійматися на приставні сходи.
5. Вимикачі для світла, електричні розетки потрібно встановити на рівні попереку, максимум грудей.
6. Зробіть перепланування, щоб у кімнатах, кухні, передпокої залишалося більше вільного місця.
7. Добре закріпіть настінні полички, надійно поставте шафи, перевірте стан дверних ручок.
8. Перевірте меблі щодо зручності користування. Усе непотрібне і складне у використанні постарайтеся прибрати.
9. Те, чим пенсіонер часто користується, складіть у зоні видимості та досяжності.
Полегшити догляд за одужанням родича, забезпечити гідні умови існування на старості років допоможе пансіонат для людей похилого віку Life House. Кілька філій у Києві та області допоможуть вибрати зручну локацію.