Безпечна поведінка в ліфті: що можна робити, а що ні

Кожен день ми використовуємо ліфти, щоб дістатися на роботу, в магазин або на зустрічі з друзями. Але чи завжди ми дотримуємося правил безпечної поведінки в ліфті? У цій статті ми розглянемо, як варто поводитися кожному з нас, і дамо корисні поради. Погодьтесь, дотримання правил безпеки в ліфті – це не тільки обов'язок, але й прояв здорового глузду та поваги до інших пасажирів.

Правила безпечної поведінки в ліфті

За даними, зібраними в США, кількість аварій в ліфтах дуже мала, і становить близько 20 випадків на кожні 1 мільйон поїздок. Більшість з них пов'язані із знехтуванням правилами безпечної експлуатації ліфта, а не з технічними проблемами.

Проте, незважаючи на невелику кількість аварій, травми все ще можуть траплятися. Тому важливо дотримуватися правил безпечної поведінки:

  1. Встаньте обличчям до дверей ліфта і не спирайтеся на стіни чи двері.
  2. Зберігайте особистий простір і уникайте скупчення або штовхання інших пасажирів.
  3. Натискайте кнопки обережно і тільки ті, що відповідають вашому поверху.
  4. Звертайте увагу на номер поверху, щоб не пропустити його.
  5. Зачекайте, поки інші пасажири вийдуть з ліфта, перш ніж увійти, і за потреби відкрийте двері для інших за допомогою спеціальної кнопки.
  6. Тримайте дітей і домашніх тварин поруч із собою та стежте за їх поведінкою. Першим в ліфт заходить дорослий, а потім дитина і домашня тварина.

Що заборонено робити в ліфті під час поїздки

  1. Не перевантажуйте ліфт понад межі його місткості. Зазвичай вантажопідйомність вказана на панелі біля кнопок ліфта.
  2. Не намагайтеся зупинити або утримати двері фізично або за допомогою предметів. Якщо в конструкції ліфта передбачені спеціальні кнопки для цього – натисніть їх, проте не застосовуйте фізичну силу для стримування дверей.
  3. Не стрибайте і не пересувайтеся всередині ліфта. Це може призвести до надмірного розхитування та вивести з ладу механізм ліфта.
  4. Не користуйтеся телефоном або електронними пристроями під час входу, виходу з ліфта або під час їзди в ліфті. Це пов'язано з тим, що концентрація та увага при використанні смартфона зменшується, і ви можете просто не помітити, що двері вже закриваються або ще не відкрилися.
  5. Не паліть, не їжте та не пийте в ліфті. Пам'ятайте, що це обмежений простір, де кожен пасажир має почувати себе в безпеці та комфорті.
  6. Не панікуйте та не створюйте безладу у разі аварійної ситуації або несправності ліфта.

Як поводитися під час аварії в ліфті

Якщо так сталося, що ліфт вимушено зробив аварійну зупинку, головне не панікувати та дотримуватися певних правил поведінки:

  1. Скористайтеся екстреним телефоном або кнопкою виклику диспетчера. Якщо такі кнопки в ліфті не передбачені, там точно буде написаний телефон аварійної служби. Спробуйте зв'язатися з диспетчером, назвати адресу, кількість людей в кабіні та час, коли сталася аварія. Якщо телефону немає – кричіть, щоб вас почули сусіди та викликали аварійну службу.
  2. Заспокойтеся самі та спробуйте заспокоїти пасажирів в кабіні. При приступі клаустрофобії у когось з пасажирів, допоможіть йому прийти до тями.
  3. Для збереження повітря, намагайтеся рухатися повільно, менше розмовляти. Якщо аварійна служба довго не приїжджає, зніміть верхній одяг, щоб не пітніти та не зменшувати водний баланс.


Сподобалась стаття? Поділись нею із друзями, щоб вони теж знали, як правильно себе поводити під час поїздки в ліфті.


За матеріалами сайту https://kitlift.com.ua/