Опалення для будинку: з чого почати?

Опалення приватного будинку?

Правильний проект та монтаж системи опалення гарантує камфорну та економічну експлуатацію. Будь-який монтаж системи потрібно розпочати з проекту. Для цього потрібно звернутися до інтернет магазину Вигідний vygodnyi.com.ua , де Ви збираєтесь замовляти все для опалення або монтажної організації. Якщо є якийсь досвід у збиранні систем опалення, можна накреслити план самому.

План для системи опалення

  • Котел: газовий, електричний, твердопаливний.

Котел вибираємо залежно від того, що можна підключити. Є газ підключаємо газ. Це найпростіший, економічний, а головне автономний варіант, здатний працювати без щоденної участі людини цілий сезон. Якщо немає можливості підключитися до газової магістралі, слід звернути увагу на електро котел. В умовах нестабільності краще робити комбінований варіант системи: один основний котел, інший — резервний. Який варіант ви не вибрали б, головне – це правильний підбір потужності, що відповідає кубатурі приміщення і правильно розрахований виходячи з тепловтрат будівлі.

  • Труби та фітинги розведення

ППР (поліпропілен, мідь, сталь, металопластик)

  • Запірно-регулювальна арматура

Один із ключових параметрів, на якому не варто економити. Скупий платить двічі.

  • Колектор та насосні вузли

Кількість та потужність насосів залежить від проекту. Для житлового будинку зазвичай використовують насоси "четвірка" або "шістка".

  • Батареї

Радіатори опалення: біметалічні, алюмінієві, чавунні та сталеві. Для автономного опалення підходять усі види радіаторів. Найчастіше використовуються сталеві батареї. Сталь має багато переваг:

• Вибір за висотою: 300, 400, 500, 600, 900 мм.

• Вибір за довжиною: 400 – 3000 мм з кроком 100 мм.

• Вибір кількості панелей: 1, 2, 3 шт.

Великий вибір типорозмірів дає величезні переваги, тому що цілісна, несекційна конструкція під конкретну площу гарантує тривалий термін експлуатації.

  • Димар та система вентиляції

Для твердопаливних та газових котлів потрібно встановлювати димар з нержавіючої сталі або проектувати цегляний димохід на етапі будівництва. Тут асортимент продукції також вражає. Залежно від бюджету можна вибрати товщину металу, товщину утеплювача димоходу та, головне, якість та марку сталі самого димоходу. Марки стали від дешевих до дорогих виглядають так: AISI201, AISI304, AISI321.

  • Акумулюючі ємності

Буферний бак акумулює надлишки тепла, дозволяє економічніше витрачати паливо. Об'єм бака залежить від потужності котла та від об'єму теплоносія в системі. Так, якщо котел потужністю 20 кВт, у системі опалення має бути щонайменше 260 літрів, якщо такого об'єму немає, встановлюється ємність, що компенсує цей обсяг. ТМ виробляють буферні ємності від 200 до 5000 л. Важливими параметрами при виборі є якість денця, і товщина сталі обічайки.

  • Тепла підлога

Водяна тепла підлога — найзручніший і найефективніший варіант опалення будинку, але і найдорожчий. Порада, не вибирайте трубу для теплої підлоги нижче за вартість 1 долара. У дешевих труб непрогнозований термін служби. Якщо щось трапиться з трубою, знімати стяжку вже ніхто не буде, доведеться встановлювати радіатори.

  • Бойлери

Бойлер непрямого або комбінованого нагріву — відмінний варіант, щоб заощадити, в зимовий період джерелом обігріву води стане змійовик, що обігрівається опалювальним контуром.

  • Сушки для рушників

Український ринок пропонує величезний вибір за типорозмірами та дизайном. Ми радимо вибирати комбіновані рушникосушарки з можливістю роботи як від тену, так і від опалювального контуру.