Головні вимоги до вхідних дверей

Вхідні двері є невід'ємним атрибутом облаштування приватного будинку чи квартири. Вони можуть мати різноманітний вигляд та характеристики – все залежить від умов експлуатації та побажань замовника. Та головна їхня мета залишається незмінною – це захист помешкання від несанкціонованого проникнення і створення затишку та комфорту для мешканців житла.

В залежності від ступеня захисту, котрого вимагає від виробу власник, вхідні двері можуть мати у своїй конструкції різні елементи, що підвищують зломостійкість. Багато користувачів помилково вважають, що максимальний захист досягається тільки за рахунок товщини сталевого листа. Це не зовсім так. Хоча товщина металу і грає важливу роль у надійності конструкції, все ж сама вона не може забезпечити стовідсоткову міцність виробу. Захисні властивості вхідних дверей і клас зломостійкості – це комплекс характеристик, куди зокрема входять товщина сталевого листа, загальна міцність конструкції, яка досягається шляхом посилення дверного полотна ребрами жорсткості, бронепластини та броненакладки на замок, девіатори, антизрізи, та інші протизламні елементи. Чим вищий клас зломостійкості виробу – тим більше захисних опцій він має.

В залежності від умов експлуатації, вхідні двері можуть мати певне основне призначення. Не всі вони є однаковими та взаємозамінними. Так, для використання дверної конструкції на відкритому повітрі (вуличні двері, що монтуються ззовні фасаду будинку), вона повинна якісно протистояти будь-яким атмосферним впливам. Тому при виготовленні виробу йому надаються такі властивості, які допомагають без серйозних наслідків витримати дощ, сніг, мороз, підвищену вологість повітря, ультрафіолетове випромінення. Для вхідних дверей, які використовуються у виробничих приміщеннях, на заводах, вимоги відрізняються від побутових. Тут перевагу віддають зносостійкості та ударостійкості в першу чергу. Для приміщень із підвищеною пожежною небезпекою (котельні, електропідстанції тощо) вимоги стосуються в першу чергу стійкості до впливу відкритого вогню, та використанню негорючих матеріалів при виробництві дверей.

Під комфортом і затишком більшість покупців розуміють тишу в квартирі чи будинку, а також теплоізоляційні властивості вхідних дверей, котрі дуже актуальні в холодну пору року. За досягнення максимальної звукоізоляції виробу, відповідають дверні ущільнювачі, товщина дверного полотна та його якісний наповнювач. Вони також забезпечують і теплозбереження дверей, але сюди ще варто додати спеціальну властивість дверної конструкції – терморозрив. Він запобігає утворенню конденсату на полотні. Також важливу роль відіграють декоративні накладки. Вони позитивно впливають на загальні теплоізоляційні характеристики виробу.

Зовнішній вигляд вхідних дверей теж повинен бути на рівні. І хоча це не першочергова вимога до виробу все ж, коли мова йде про двері для житлових приміщень, то їх вигляд повинен відповідати інтер'єру та екстер'єру будівлі. Відсутність будь-яких оздоблювальних матеріалів і декоративних елементів задля здешевлення ціни товару – виправдана лише у випадку обмеженого бюджету на купівлю.

Джерело: інтернет-магазин дверей https://favorit-kiev.com.ua/ua