Дитина періодично просить у батьків допомогти у виконанні домашніх завдань. Але шкільна програма складнішає щороку. А мама і тато не є фахівцями, наприклад, з біології чи математики. Проте від успішності з різних предметів залежить майбутня професійна самореалізація дитини. Розберемося, як допомогти малюкові чи підлітку.
Що треба знати про репетиторів
Приватний вчитель завжди є фахівцем з "проблемної" дисципліни. Також він має досвід роботи зі школярами. А індивідуальні заняття можуть бути ефективнішими за роботу в умовах класу. Проте у такого рішення є один негативний момент: висока вартість.
Іноді бюджет родини не дозволяє скористатися допомогою репетитора. Тоді батьки замислюються, що сина чи доньку краще вчити самостійно. Це легко виконати, якщо освіта одного з дорослих членів родини пов'язана з "проблемною" дисципліною. Так, мама-бухгалтер зможе пояснити синові-п'ятикласнику способи розв'язання задач та прикладів. А батько-геолог допоможе 13-річній доньці впоратися з заповненням контурної карти. Але філолог не завжди здатний правильно пояснити школяреві фізичні явища, особливо старшокласникові. Проте навіть у такому випадку можна займатися з дитиною самостійно, якщо у батьків є необхідні матеріали.
Що потрібно придбати для занять будь-яким шкільним предметом з власною дитиною
Основним джерелом теоретичної інформації, задач, вправ та запитань є звичайний підручник. Але важливо контролювати, чи правильно дитина відповідає на завдання. У такій ситуації потрібен розв'язник. Також цю брошуру називають гдз.
Завдяки такій книзі батьки зможуть перевіряти засвоєння молодшим членом родини шкільного матеріалу, навіть якщо їхні професійні інтереси не пов'язані з певним предметом. У деяких випадках можна довірити малюкові самостійно контролювати правильність своїх відповідей. Але не слід дозволяти дитині часто списувати.
Щоб придбати розв'язник, просто завантажити електронну версію посібника у пам'ять лептопа чи іншого електронного пристрою. Якщо дитині зручніше користуватися паперовими книгами, можна роздрукувати файл. Для цього просто треба мати принтер у квартирі. А ще можна купити чи замовити через Інтернет звичайне друковане видання.
Підручник і розв'язник можна доповнити навчальними відеоматеріалами, дитячими енциклопедіями та ін. Але це будуть вже додаткові засоби навчання. Базовими джерелами знань будуть саме шкільні книги.