Рейтинг радіаторів опалення

Рейтинг радіаторів опалення на 2023 рік

Існує кілька типів водяного опалення: тепла підлога, конвектори різної конфігурації та способу монтажу, радіатори (або батареї у звичному розумінні). Радіаторне опалення — найпопулярніший варіант для будинку та квартири, тому що недорого коштує і має

простий монтаж.

Рейтинг радіаторів надано компанією Арма Люкс arma-lux.com.ua.

Основні види радіаторів: алюмінієві, сталеві, чавунні, біметалеві.

Найбільш затребуваними біметалевими батареями цього року можна вважати:

  1. CALOR Perfect FB-500/100 (Польща)
  2. Global STYLE 500/100 (Італія)
  3. Мірадо 500/96 (Україна)
  4. Діва 500/96 (Україна)
  5. Hertz 500/100 (Польща)

Це європейські бренди. Як бачимо з топ 3 пішли китайські виробники. Дані батареї розраховані для всіх типів опалення, оскільки складаються з двох металів та витримують тиск до 40 бар. Секційна конструкція біметалу дозволяє набирати необхідну кількість секцій для будь-якої площі. Торгові марки даних радіаторів виробляють і високі та низькі конструкції з урахуванням трендів великих вітринних вікон та лоджій. Також секції цих торгових марок мають збільшену глибину, за рахунок цього досягається висока тепловіддача.

Алюмінієві батареї:

  1. Global VOX R 500/100 (Італія)
  2. Radiatori Helyos 500/100 (Італія)
  3. Calor Elegance 500/96 (Польща)
  4. BERGERR 500/96 (Польща)
  5. Термо Альянс All-Vulcan 500/96 (Україна)

Алюміній славиться високою тепловою потужністю. Але, на наш погляд, це загальноприйнята помилка. Різниця в тепловіддачі алюмінію та біметалу в 5%, запас у міцності алюмінію не вражає, а ціна на алюміній приблизно така сама, як і біметалічний тип.

Сталеві панельні радіатори

  1. Purmo (Фінляндія)
  2. Vaillant (Німеччина)
  3. Розма (Україна)
  4. Terra Teknik (Україна)
  5. Korado (Чехія)

У рейтингу сталевих та алюмінієвих конвекторів названо кілька варіантів у преміумі та бюджетному сегменті. І сталь і алюміній можна використовувати тільки для автономних систем опалення, оскільки їх робота розрахована до 13 бар. Панельні конвектори — найбільший клас за типорозмірами: за висотою від 200 до 900 мм, шириною від 53 до 150 мм, довжиною від 400 до 3000 мм з кроком 100 мм. Головним показником якості сталевих радіаторів слід вважати їх товщину (максимальний показник 1,25 мм) та повноційність конвеційних пластин (які мають йти вдовж всієї висоти радіатора).

За чавунними батареями немає сенсу складати рейтинг, оскільки рік у рік закриваються заводи. Причин багато: низькі продажі, порівняно висока ціна та низька ефективність. У магазинах залишилися лише дизайн радіатори в ретро-стилі.

У цій статті наведено ТМ, яким варто довіряти. Вони відрізняються гарною якістю виготовлення, мають найкращі відгуки, поставляються на український ринок десятки років та мають робочу гарантію.