Як підготуватися до НМТ з математики і що потрібно знати про тест. Поради від онлайн-школи Mathema.
Другий рік поспіль для вступу до закладів вищої освіти випускники шкіл складатимуть Національний мультимедійний тест (НМТ). Він є тимчасовим рішенням на період війни, і виглядає як спрощена версія ЗНО. НМТ охоплює одразу 3 предмети: українську мову, математику та третій предмет на вибір. У цій статті розповімо про все, що батькам та учням варто памʼятати перед підготовкою до НМТ.
Чим НМТ відрізняється від ЗНО?
НМТ містить завдання з трьох предметів, які раніше були окремими тестами ЗНО. Після закінчення тесту, абітурієнт отримує окрему оцінку за кожну з дисциплін за шкалою від 100 до 200 балів.
В лютому цього року Міністерство освіти затвердило попередній план проведення НМТ. Він передбачає два обов'язкових предмети: математику та українську мову (без літератури). А також один предмет на вибір: історія України, іноземна мова, фізика, хімія або біологія.
НМТ у 2023 році триватиме 180 хвилин, а точну дату проведення оголосять трохи згодом. Найімовірніше, тест відбудеться в червні-липні цього року. Учні складатимуть НМТ в спеціально обладнаних класах на компʼютерах. В країнах, де сьогодні живе найбільше переселенців, також облаштують такі класи.
Яким буде НМТ з математики?
У математичному блоці НМТ буде менше завдань, ніж в ЗНО, та не буде питань, які потребують розгорнутої відповіді. Усього буде 22 завдань: 15 з вибором однієї правильної відповіді, 3 — на відповідність, 4 — матимуть відкриту форму з короткою відповіддю.
Теми охоплюють усю шкільну програму з алгебри та геометрії. Зокрема, "числа і вирази"; "рівняння, нерівності і їх системи"; "функції"; "ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків"; "планіметрія"; "стереометрія". З приблизною складністю завдань вже можна ознайомитись, пройшовши демонстраційний НМТ з математики.
Підготовка до НМТ з математики з репетитором: плюси та гарантія якості
Тести більшості предметів справді стануть спрощеними. Однак завдання НМТ з математики охоплюють багато тем і майже не поступаються в складності ЗНО. Тому готуватися до тесту краще заздалегідь.
Найефективніше в цьому допомагають репетитори з математики. Вчителі, які спеціалізуються на підготовці до ЗНО чи НМТ, добре знають програму тестів і можуть допомогти психологічно налаштуватися на іспит. Для прикладу в Mathema є можливість пройти урок-діагностику. На ньому педагог оцінює реальний рівень знань учня і допомагає створити план підготовки. Реєструйтесь на урок-діагностику за посиланням.
Репетитори контролюють прогрес учня і звітують перед батьками. Також вони можуть детально зупинитися на темах, які учню даються складніше і повторити їх ще раз. Репетитори Mathema проводять заняття згідно з програмою МОН, тому добре розуміють специфіку тестів, які розробляє міністерство.
Поради щодо самостійної підготовки до НМТ з математики
Процес підготовки до НМТ схожий на підготовку до ЗНО, але все ж має свою специфіку. Зокрема, на НМТ цього року виділяють лише 180 хвилин. Тому одне з головних завдань – навчитись проходити тест швидко. Також НМТ має менше завдань, і кожна помилка може відчутно позначитись на підсумковому результаті. Даємо кілька порад, як краще підготуватись до НМТ з математики.
Дотримайтесь плану
Ознайомтесь з темами, які охоплює НМТ з математик. Тоді подумайте скільки часу ви готові витрачати на заняття, наприклад, 3 рази в тиждень по годині. Відштовхуючись від цієї інформації, складіть детальний план занять, розділений на теми. Навіть якщо з якихось причин пропустили заняття, наздоженіть його наступного тижня. Інакше є ризик не встигнути пройти всі теми до початку НМТ.
Тренуйтесь на попередніх ЗНО
Як ми вже писали, НМТ – це спрощена версія ЗНО. Тому якщо ви зможете пройти тести попередніх років, то завдання в НМТ не повинні стати для вас проблемою. Використовуйте ресурс zno.osvita, де зібрані тести з математики минулих років.Проходьте їх регулярно, аби стежити за своїм прогресом. Перші спроби пройти демонстраційний тест можуть не давати бажаного результату. Головне відстежувати прогрес і робити висновки: які теми ви засвоїли краще, а до яких варто повернутися іще раз.
Спробуйте не відволікатись на інші справи, коли проходите пробні тести. Так ви будете бачити, скільки часу вам реально потрібно на складання ЗНО та зможете порівняти його з часом, виділеним на НМТ. На пізніх етапах підготовки спробуйте пройти тестування за час НМТ, аби на реальному тесті почувати себе впевнено та не нервуватись.
Вивчайте формули та аксіоми
Один з головних елементів, які потрібно знати при проходженні НМТ з математики – це формули та аксіоми. Їх багато, тому запамʼятати всі – складне завдання. Створіть шпаргалки для регулярного повторення, які завжди будуть під рукою, або використовуйте формули, які зібрали на сайті Mathema. З кожним повторенням ви помічатимете прогрес та перестанете користуватись підказками.