Як вибрати акумулятор для авто

Акумулятор — делікатний вибір

Звичайно, щоб зробити правильну покупку, необхідно знати кілька основних моментів. Тому в першу чергу варто звернути увагу на наступне:

1. Параметр "Ємність акумулятора". Це, мабуть, ключовий параметр, який потрібно контролювати. Крім того, він різний для кожної моделі автомобіля.

Як і в будь-якому акумуляторі, ємність – це міра того, скільки енергії він може накопичити під час заряджання. Враховується в ампер-годинах. Максимальна ємність повністю зарядженого акумулятора вказана на корпусі. Маркування має вигляд 6СТ-55, 6СТ-60. Це означає, що ємність акумулятора не перевищує 55 — 60 Ач.

Ще один параметр, який сьогодні все частіше використовується, це те, як довго заряджена батарея може забезпечувати силу струму 25 ампер при температурі від 0 до 27 градусів. При ємності акумулятора 55-60 Ач час відновлення енергії становить близько 100 хвилин.

Крім того, варто зазначити, що не варто купувати батарею з більшою енергією, ніж потрібно вашому автомобілю — це марна трата грошей.

2. Параметр "Розміри та типи клемних з'єднань". В автомобільній промисловості розміри та клемні розетки мають стандартні розміри.

Тут є два способи. Уважно огляньте свій старий акумулятор або зверніться до автосервісу та повідомте їм модель вашого автомобіля, щоб отримати правильну пораду. Існують також автомобілі, які мають в основному однаковий розмір і форму корпусу батареї, але мають деякі відмінності в батареї. Це в основному стосується продукції японської автомобільної промисловості.

Що стосується роз'єму, то нам потрібні точні дані про його положення. Справа в тому, що якщо ви купуєте батарею, у якої "мінус" з іншого боку, провід буде коротким і недостатнім для правильного підключення. Або, що ще гірше, неправильне підключення на початку може згоріти не тільки в салоні деяких енергоспоживаючих приладів, а й у сучасних акумуляторів.

3. Параметр "Пусковий струм". Цей показник характеризує потенціал надходження енергії в стартер, який при запуску обертає ще не прогрітий двигун.

Зазвичай це пов'язано з класом акумулятора і його ємністю, але іноді цей параметр потрібно вивчити більш ретельно. При виборі акумуляторної батареї важливо, чи є автомобіль типу двигуна, який їздить у регіонах з холодним середовищем, зношеним і заповненим високов'язким маслом.

Зверніть увагу, що батареї стандартного типу розраховані на роботу при +27 градусах Цельсія. При цій температурі батарея буде віддавати 100% своєї потужності. Але коли зовнішня температура падає до мінус 18 градусів, той самий стандартний індикатор запуску батареї втрачає 60% потужності, а решта 40% не йдуть достатньо, щоб запустити двигун. Тому в холодну погоду потрібно вдвічі більше ємності акумулятора, ніж при 27 градусах.

4. Опція "Цінова політика".

Ця опція вибирається лише виходячи з особистих міркувань і розміру вашого бюджету, який ви плануєте витратити на цю покупку. Всі акумуляторні батареї можна розділити на три класи. Кожен клас, з різними цінами, дозволяє вибрати пристрій, призначений для конкретної марки автомобіля.

Отже, 3 класи:

  • економічні;
  • стандартний;
  • преміальний.

Обрати акумулятор для вашого авто можна на цьому сайті: https://altstar.ua/akkumulyator

Основна відмінність між цими трьома класами залежить від технології, яку використовує пристрій. Найвигіднішими за співвідношенням ціна-якість є акумулятори стандартного класу. Фактично, чим вищий клас, тим вища ціна і вища якість.

Якісні акумулятори мають довший термін служби, більшу гарантію та різні рівні пускового струму, на відміну від економних варіантів. Крім того, різниця в термінах служби може досягати декількох років, гарантія може бути більше (від 6 місяців до півтора років), а показник струму на 30 — 120А вище.