Хочете, щоб дитина в майбутньому не витрачала весь час на віртуальний світ з іграми, була посидючою, інтелектуально розвиненою, доброю та отримувала хороші оцінки? Тоді зростіть у неї любов до читання. Для цього недостатньо просто розкласти поруч книги для дітей, потрібно проявити участь. Розглянемо найбільш дієві та нескладні ідеї.
Почніть із себе
Дитині ніколи не стане цікаво робити те, чого не роблять її батьки. Важливо, щоб вона бачила у старших інтерес до книг.
Домашня читальня
Виділіть окреме місце у квартирі, зробіть його затишним, комфортним. Таким, щоб не хотілося йти. Для цього підійде м'яке зручне крісло, стіл. Дозвольте дитині самій зробити для себе особливий куточок.
За інтересами
У жодному разі не варто обирати ті твори, які на вашу думку має прочитати малюк. Дотримуйтесь його хобі, улюблених речей, предметів, тем.
Шопінг
Беріть дитину з собою у книжковий магазин, нехай вона там сама обере для себе потрібний твір. Нині видавці дбають, щоб книжки мали яскраві ілюстрації, які приваблюють, тож навіть з огляду на обкладинку малечу може багато чого зацікавити.
Сучасність
Не женіться за класиками світової літератури. Найчастіше молоде покоління цікавиться сучасністю, тим, що відбувається зараз, у наш час.
Фільми
Багато творів отримали екранізоване життя, дивіться фільми за мотивами книжок. Дитина може зацікавитися побаченим, захоче сама прочитати, особливо якщо дізнається, що в друкованому варіанті більше цікавих моментів.
Передплата
Нині є можливість підписатися на цікавий блог на різних каналах чи у спільнотах, завантажити додаток. Це зробить книжки для дітей більш сучасними, популярними.
Пограємось?
Можна за мотивами прочитаного пограти в гру, пройти квест, зробити тест із призами. Чудова ідея – посперечатися, хто швидше прочитає повість чи пограти слова з іменами персонажів.
Батл
Наприклад, влаштуйте змагання у віршованій формі. один рядок говорить дорослий, а риму придумує дитина й навпаки.
Вечірка
За рік знайдеться достатньо свят, які відзначають у родині. Їх можна провести у вигляді вечірки, присвяченій прочитаній книжці, відобразивши чарівний світ, його героїв і значущі атрибути, талісмани.
Оживіть персонажів
У спілкуванні проводьте паралелі між діями та подіями. Запитайте, а як би вчинив Том Сойєр або інший герой. Цей самий прийом можна використовувати для розв'язання проблем, котрі можуть виникнути в школяра.
Відмітаємо все погане
Якщо обрана книжка не подобається дитині – не змушуйте її дочитувати до кінця. Теж саме стосується "забутих" творів, не акцентуйте на них увагу.
Як бачимо, достатньо приділити трохи часу, участі, уваги і дитину вже не можна буде відірвати від чергової книжки.