Про жорсткість води в основному судять за кількістю розчинених у ній солей кальцію та магнію. Велика кількість домішок, включаючи водопровідну іржу, не тільки погіршує якість, але й завдає шкоди "начинкам" пральної машини — мінеральні частинки осідають на нагрівач та інші компоненти машинки, порушуючи їх нормальну роботу. Досить часто підвищена жорсткість води, що потрапляє в бак, стає причиною того, що вже через пару років доводиться виконувати ремонт пральної машини. У цій невеликій статті наші фахівці з ремонту пральних машин із сервіс-центру — odessa-remont.com.ua/remont-stiralnih-mashin, розглянуть основні методи зниження жорсткості води та способи захисту прання від наслідків проникнення у бак сторонніх домішок.
Як пом'якшити водопровідну воду для пральної машини
Підготувати відповідну воду для ручного прання нескладно – достатньо набрати рідину з-під крана у велику місткість і дати тиждень відстоятись їй, у місці, куди не потрапляє сонячне світло. За цей час усі сторонні домішки осядуть на дно, а верхню кулю води можна сміливо використовувати для ручного прання навіть найвибагливіших до якості води речей. Для автоматичного прання такий спосіб не підійде, тому власники пральних автоматів надходять по-іншому, використовуючи один або відразу кілька способів домогтися необхідної жорсткості води, описаних нижче.
Дієві методи пом'якшення води для пральних машин
Точно визначити реальну жорсткість води можна лише у лабораторії. Але для поліпшення якості та забезпечення безпечної експлуатації машини дорогі високоточні способи навряд чи виправдані. Тому власники пралень судять про ступінь жорсткості води, що надходить до будинку по накипу на чайнику, за допомогою тест смужок або із застосуванням інших відомих методів. Якщо ви визначили, що вода, що надходить в бак машинки, занадто жорстка, обов'язково використовуйте для її пом'якшення один з ефективних методів:
- заводськими хімічними засобами, використовуючи їх як добавку до стандартних мийних засобів;
- "народними" складами, які часто ефективності не поступаються спеціальної промислової хімії;
- установкою "місцевих" що фільтрує елементів на вході прання або загального фільтра на всю оселю (при дуже забрудненій воді часто використовують системи зі зворотним осмосом. Дорого, але дуже ефективно).
Розглянемо ці методи докладніше.
Пом'якшення води "заводськими" засобами
Багато користувачів і навіть фахівці мають сумніви щодо ефективності деяких заводських складів. Але це завжди так. Адже на їхню "роботу" впливає не тільки правильне дозування, а й хімічний склад води, що використовується для прання. Це призводить до того, що одні склади ефективні в одному місці і не дають очікуваного результату в іншому. Інші ж навпаки. Тому перед покупкою будь-якого "диво-складу" потрібно уважно ознайомитися з його інструкцією та умовами, за яких він максимально ефективний.
Найбільш відомим і покупним вважається засіб для пом'якшення води "Калгон". Але існує й ряд інших, не менш ефективних складів, які можуть пропонуватися не тільки у формі сипучої добавки, а й у таблетках, капсулах або як гель. У них використовуються одні й ті ж пом'якшувальні компоненти, тому перед покупкою звертайте увагу не лише на ціну, а й на склад.
Багато виробників пральної хімії додають пом'якшувальні елементи безпосередньо в мийні засоби. У таких випадках для покращення якісних параметрів та захисту прання від накипу додаткові склади додавати не потрібно. При цьому потрібно стежити за дозуванням, оскільки необхідна для успішного прання кількість такого порошку або гелю залежить від жорсткості води.
Як пом'якшити воду "домашніми" складами
Крім спеціальної "фабричної" хімії, пом'якшити воду і запобігти утворенню накипу можна і наявними на кухні компонентами. Насамперед це кальцинована сода. Її додають разом із порошком для прання. При твердій воді їхня кількість повинна бути рівною, а якщо вода має середню жорсткість – соди потрібно засипати в половину менше, ніж порошку. При цьому кількість мийного засобу визначається інструкцією на упаковці.
Також непогані результати зниження жорсткості дає засипка порошкоподібної лимонної кислоти безпосередньо в барабан. Рекомендована кількість – 80 г на один цикл (оптимальну дозу підбирають експериментально). При цьому температура в баку не повинна перевищувати 96 градусів. Але на думку багатьох власників пралень цей варіант не спрацьовує.
Використання фільтрів та систем очищення води
Такий спосіб вважається найбезпечнішим та ефективнішим. За наявності ефективного фільтра не потрібно додавати в машину жодної зайвої хімії, що сприяє довговічності речей. Для видалення домішок найчастіше використовують такі види фільтрів:
- системи на основі зворотного осмосу, що забезпечують найкращу фільтрацію;
- сольові. Такі очищувачі найчастіше встановлюють перед наливним шлангом машинки. Вони менш ефективні, але багато господинь залишаються задоволеними результатами;
- іонообмінні колонки. До їх складу входять картриджі, заповнені іонообмінними смолами. Вони взаємодіють із різними видами солей, не пропускаючи в систему. Згодом картриджі заповнюються та їх змінюють на нові.
Багато продавців рекомендують так звані магнітні пом'якшувачі, проте вони не є ефективними проти більшості сольових частинок.