Від конструкції та якості міжкімнатних дверей залежить комфорт у приміщенні. Вони захищають від протягу, не пропускають вогкість із ванної та запахи з кухні, забезпечують приватність, закриваючи вхід до кімнати. Двері стають декоративним елементом дизайну інтер'єру. У продажу безліч міжкімнатних дверей різної конструкції, матеріалів і стилю. Які з них кращі? Розглянемо 5 порад, як вибрати якісні міжкімнатні двері серед цього різноманіття.
Правильно обрати конструкцію
Від способу відкривання стулки залежить, чи буде вона прилягати до короба щільно, скільки вільного місця знадобиться навколо отвору. Якої конструкції бувають поширені двері міжкімнатні:
- Розпашні стулки відкриваються від себе або на себе. Може бути одне або два полотна.
- У розсувних конструкціях стулка по роликовому механізму рухається вздовж стіни. Це хороший варіант для невеликих приміщень, оскільки полотно не займає місце. У розсувних дверей низька ізоляція від запахів, звуків і протягів.
- Двері-книжка складаються навпіл. Це нестандартний механізм, який економить місце.
- Ротаційні двері особливі тим, що полотно повертається по центральній осі. Такий механізм оригінальний, але стулка не прилягає щільно, через що низька ізоляція.
Обрати дизайн, що відповідає стилю інтер'єру
Коли міжкімнатні двері підходять до стилю приміщення, вони стають декоративним акцентом або поєднуються із загальною атмосферою інтер'єру. Обираючи дизайн дверей, звертають увагу на такі параметри:
- Матеріал дверного полотна. Пластик, скло або покриття під метал доречні в інтер'єрі лофт або хай-тек. Для класики або провансу найкраще підходять дерев'яні двері, пофарбовані або лаковані.
- Фактура полотна буває гладкою, шорсткою, матовою, глянцевою, під деревину. Її вибирають так, щоб вона відповідала фактурам інших предметів інтер'єру.
- Світлий колір використовують, коли не потрібно, щоб двері привертали увагу, темний служить контрастом. Червоний, блакитний, жовтий та інші яскраві кольори дверей — це один з акцентів в інтер'єрі.
- Краще обирати однотонне полотно, якщо покриття стін з візерунками або строкате. Двері з малюнком доречні, якщо стіни однотонні.
Які потрібні ізоляційні властивості міжкімнатних дверей?
Стулка може бути зі скляними фрагментами. Такий дизайн виглядає більш декоративно і підходить для віталень, кухонь. Такі двері слабо ізолюють від звуків, але пропускають світло в коридор. Стулка з цільного полотна краще стримує шуми. Вона підходить для спальні та дитячої.
Дізнатися, з якого матеріалу виготовлені двері
Плити МДФ або ДСП, вкриті ПВХ-плівкою або ламіновані – поширені матеріали, з яких виготовляють міжкімнатні двері. Основа не дорога і служить довго, а покриття її надійно ізолює.
Двері з масиву деревини мають розкішний вигляд, але коштують дорого. Вони бувають лакованими або пофарбованими. Шпон — зріз деревини, наклеєний на МДФ, має натуральний вигляд. Такі двері коштують дешевше, ніж із масиву.
Перевірити якість фурнітури
У якісних ручки і замка плавний хід, петлі та розсувні механізми не скриплять. Тоді дверима зручно користуватися. Покриття ручки та інших деталей має бути рівномірним, без подряпин і потертостей.
Які міжкімнатні двері вибрати, залежить від кількох чинників. Важливо, щоб матеріали були зносостійкими. Якщо потрібна висока ізоляція, полотно має щільно прилягати до короба. Зовнішний вигляд дверей не менш важливий. Якщо їх дизайн підходить до інтер'єру, вони доповнюють гармонію у кімнаті.