Коли жінці необхідно проходити профілактичний огляд молочних залоз

Рак молочної залози — найпоширеніший тип раку серед жінок. Але на ранніх стадіях захворювання є повністю виліковним. Для того, щоб вчасно виявити проблему та якнайшвидше розпочати необхідне лікування, необхідно вчасно проходити лікарський профілактичний огляд молочної залози. Коли проходити профілактичний огляд розказали експерти Спеціалізованого мамологічного центру в Києві.

Для чого необхідні профілактичні огляди грудей?

Спеціалізований мамологічний центр в Києві https://mammologycenter.com.ua/ є єдиним центром в України, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні раку молочної залози. Лікарі центру знають з власної практики, що рак молочної залози повністю виліковний при умові, що він був діагностований на ранніх стадіях.

На жаль, на самих перших стадіях розвитку рак груді проходить зовсім без симптомів, тому важливо проходити діагностичні огляди з профілактичною метою.

Для ранньої діагностики в центрі використовують єдиний в Україні надпотужний мамограф, який здатний розпізнати найменше новоутворення на перших стадіях розвитку. Тут також використовують метод, що поєднує мамографію з томосинтезом — рентген молочних залоз із тримірним скануванням грудей. Це найбільш інформативна методика, яка існує в світі.

Детальніше про метод за посиланням: https://mammologycenter.com.ua/uk/service/mamografiya-z-tomosintezom/

Коли і кому необхідно звернутися до мамолога та пройти профілактичний огляд?

Профілактичні огляди молочних залоз необхідні всім жінкам на різних стадіях життя, адже стан грудей залежить від загального здоров’я, стану репродуктивної системи, способу життя та гормональних змін в організмі.

Частіше за все первинних огляд жінка проходить під час візиту до гінеколога. У разі виникнення сумнівів щодо здоров’я молочної залози гінеколог може порадити отримати консультацію у мамолога.

Жінкам до 37 років крім візуального огляду молочної залози лікар проведе ультразвукове дослідження. Жінкам старше 38 років через вікові зміни тканин УЗД може виявитись неінформативним, тому їм призначають мамографію.

До мамолога варто потрапити у разі виникнення певних симптомів:

  • наявна чітка асиметрія груди;
  • з’явились больові відчуття в молочній залозі;
  • при пальпації під час самообстеження під шкірою груди наявні ущільнення;
  • ареола збільшилася і змінила колір;
  • із сосків почались виділення.

До мамолога слід звернутись також якщо є стійкі больові відчуття під час або по завершенню годуванню груддю для профілактики мастопатії, яка з часом в своїй хронічній формі теж може перерости в рак груди.

Лікарі Спеціалізованого центру мамології звертають увагу, що турбота про своє здоров’я це відповідальність кожної жінки, тому не слід нехтувати профілактичними оглядами.