Що таке лазерна корекція зору?

Лазерна корекція – швидкий та дієвий метод відновлення зору. Операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією та триває не більше 15 хвилин. Суть методики полягає у наданні рогівці нової форми для оптимального фокусування зображення на сітківці. Успішно проведена лазерна корекція зору в Києві допомагає виправити вроджені чи набуті дефекти зору, вилучити з життя пацієнта окуляри або контактні лінзи.

При яких порушеннях зору призначають лазерну корекцію

Лікування лазером проводиться для усунення наступних патологічних станів:

  • Астигматизм. Порушення, що характеризується нечітким, спотвореним зором, двоїнням предметів, швидкою стомлюваністю та постійною напругою очей, головним болем.
  • Близорукість. Захворювання, яке супроводжується збільшенням очного яблука, неможливістю фокусуватися на предметах на далекій відстані, сухістю та різями в очах, головним болем, почервонінням очей, ослабленням сутінкового зору.
  • Далекозорість. Дефект, при якому пацієнт зазнає зорового дискомфорту при фокусуванні на предметах поблизу. Для нього характерні болі в області перенісся та чола, запаморочення, відчуття піску в очах, нечіткі обриси предметів або їх двоїння.
  • Пресбіопія. Вікове порушення, яке спричинене потовщенням та поступовою втратою гнучкості природного кришталика ока. Воно характеризується нападоподібним головним болем, розмитістю картинок і фотографій, посиленою сльозогінністю через суху кон'юнктиву, нечіткістю букв при читанні тексту з дрібним шрифтом.

Часто при носінні окулярів і контактних лінз люди відчувають дискомфорт, тому не можуть без обмежень вести активний спосіб життя. У такому разі доцільно вдатися до лазерної корекції. Наприклад, спортсмени віддають перевагу операції, оскільки не можуть носити окуляри через свою діяльність.

Як проходить лазерна корекція

Перед проведенням корекції лікар закапує в очі знеболювальні краплі, завдяки чому пацієнт не відчуває болю та дискомфорту. Дія препарату настає відразу після застосування. Після цього лікар формує рогівкову ділянку та відкриває її на весь період операції. Цей захід необхідний для роботи в глибинних структурах рогової оболонки ока.

Далі за допомогою високоточного лазера лікар впливає на структуру рогівки. Пацієнту при цьому необхідно дивитися на миготливу пляму для фіксації погляду. Після зміни форми рогівки лікар закапує в очі спеціальний розчин.

Протягом 2 годин після операції пацієнт перебуває у клініці під ретельним наглядом, що дозволяє оцінити результати корекції. Потім він отримує рекомендації на відновлювальний період і може вирушати додому.