Піометра у собак і кішок — це хвороба репродуктивної системи, при якій виникає запалення в матці та накопичується гній. Подібно до інших захворювань, воно вимагає своєчасного лікування. Якщо вчасно не надати собаці кваліфіковану ветеринарну допомогу, виникнуть ускладнення, а хвороба перейде у тяжку форму, що може спричинити загибель.
Фактори розвитку хвороби та її види
Коли бактерії потрапляють у порожнину матки, розвивається піометра. В основному це трапляється під час тічки при відкритті шийки. Також може бути спровоковано умовно-патогенними бактеріями піхви собаки. З піометрою можуть стикатися самки різного віку, але більш вразливими бувають нестерилізовані особини, вихованці середнього чи немолодого віку. А також ті, кому систематично пропонують приймати гормональні препарати.
Діагностика та лікування піометри у собак
На початковій стадії захворювання часто залишається майже непомітним. При перших симптомах (відмова від їжі, підвищена температура тіла, блювота та ін.) краще звертатися до фахівців. Терра Вет – ветеринарна клініка у Харкові на 23 серпня, в якій проводиться візуальна діагностика та консервативне та хірургічне лікування піометри у собак.
Лікування піометри найчастіше проводиться шляхом хірургічного втручання – термінова оваріогістеректомія (операція з видалення матки та яєчників). Це допоможе уникнути подальшого зараження. Для підтвердження діагнозу ветеринар робить обстеження собак — потрібно встановити стан внутрішніх органів.. Для цього використовують УЗД, в окремих випадках рентген. До цього стан матки встановлюють її пальпацією через живіт, спостерігають чи є виділення з піхви. Для підтвердження інфекції може знадобитися лабораторна діагностика (аналіз крові).
Профілактика захворювання
Прекрасною новиною для господарів собак є те, що піометру можна попередити. Якщо вихованця стерилізувати до першої тічки, він стане більш захищеним перед хворобами статевої системи. Потрібно враховувати, що відновлення після стерилізації відбувається швидше у молодих та здорових тварин. Власникам вихованців із родоводом для захисту своїх тварин потрібно уважно стежити за їх станом та поведінкою під час періоду гону та тічки.
Бережіть своїх вихованців і будьте уважні до їхнього здоров'я!