OSB, QSB, ДВП – особливості матеріалу та сфери використання

Дерево було і залишається одним із ключових будівельних матеріалів у різних сферах будівництва. Залежно від потреб застосовують як цільну деревину, так і пиломатеріали другого сорту, які виготовляють із відходів деревооброблення. Серед найпоширеніших ДВП та OSB-плити.

OSB – особливості матеріалу та сфери використання

OSB або ОСП – орієнтовано-стружкові плити складаються із кількох шарів дерев'яних щепок та стружки. Шари розміщуються перпендикулярно один до одного, що забезпечує міцність матеріалу. Для надійності плити пропитують спеціальними клеями та смолами. Залежно від міцності та вологостійкості OSB-плити поділяють на класи:

  • 1 клас або OSB-1 – найменш стійкий до механічного навантаження, плити використовують виключно в сухих приміщеннях з мінімальними показниками вологості.
  • 2 клас (OSB-2) – призначений для відносно сухих приміщень, може застосовуватися в стінових конструкціях .
  • 3 клас (OSB-3) – один із найпоширеніших, оскільки стійкий до механічного навантаження, вологості, впливу мікроорганізмів.
  • 4 клас (OSB-4) – плити для спорудження конструкцій із значним навантаженням, стійкі до вологи.

OSB плити легко ріжуться інструментами по дереву, мають гладку поверхню, тому їх застосовують і для зведення конструкцій, і як облицювальний матеріал.

QSB – технічні характеристики плит

На відміну від ОСП, плити QSB виготовляють із щепок дуже дрібної фракції та дерев'яної стружки, вони містять більшу кількість в'яжучого матеріалу – клеїв і смол. Виготовляють плити методом пошарового пресування, що забезпечує високу щільність матеріалу, стійкість до вологи, можливість використання в конструкціях із постійним високим навантаженням. Найпоширеніші сфери застосування QSB-плит:

  • Виготовлення сендвіч-панелей та готових конструктивних елементів споруд;
  • Спорудження стендів, рекламних та презентаційних конструкцій;
  • Будівництво міжкімнатних простінків, перегородок;
  • Виготовлення контейнерів та ящиків для пакування.

QSB – це сучасний будівельний матеріал із продуктів деревообробної промисловості, стійкий до вологи, мікроорганізмів, значних конструктивних навантажень.

ДВП – властивості та застосування

ДВП, як і попередні види плит, виготовляють із відходів деревообробної промисловості, однак цей матеріал має інші сфери застосування. Дерев'яну стружку пресують під високим тиском та високою температурою, додають синтетичні смоли, каніфоль, парафін. Розрізняють мокрий та сухий методи виробництва.

Також вони поділяються на види:

  • Необроблений матеріал застосовують для виготовлення меблів, офісних перегородок тощо.
  • Покриті лаком та фарбою – для виготовлення корпусних меблів, облицювання стін.
  • Ламіновані – для фасадів меблів та оздоблення. Відрізняються міцністю і гарним зовнішнім виглядом.

Деревоволокнисті плити стійкі до перепадів вологості (не деформуються), залежно від виду кінцевої обробки можуть застосовуватися і як облицювальний матеріал чи фасади меблів, і як чорновий.

Плити із дерев'яної стружки та інших відходів деревооброблення є одним із бюджетних та практичних будівельних матеріалів, які мають широку область використання та довгий термін експлуатації.