Книги-детективи вважають дорослою літературою (особливо англійські детективи чи шпигунські). Але чи це дійсно так? Не секрет, що класика цього жанру завжди цікавила підлітків, наприклад, твори Артура Конан Дойла й Агати Крісті. Ці книги-детективи купити прагнуло багато читачів. Та не класикою єдиною. Сьогодні можемо говорити, що низка детективних творів адресована до безпосередньо дитячого віку та навіть… малюків! Вони адаптовані для відповідної аудиторії, однак так само майстерно тримають інтригу й майстерно занурюють в перипетії сюжету. Ось вам варіанти: детективів для дітей і детективів для підлітків.
Детективи для дітей 6 років не такі прості, як може здатися на перший погляд. Зазвичай, малюки в цьому віці ще не вміють добре читати, і тому сприймають книжки лише на слух від дорослих. Така література повинна не переобтяжувати дитину, бути їй зрозумілою та цікавою. У цьому разі, звернімо увагу на видання Ганса Юргена Пресса "По гарячих слідах. Детективний квест". Його сюжет дає змогу вашому малюкові самому відчути себе слідчим. Зацікавлює читачів і книжка того ж автора "Пригоди "Чорної руки". Детективний квест", яка також містить малюнки, ребуси й інші деталі.
Серії дитячих детективів дуже часто розповідають про низку подій, що відбуваються навколо постаті одного й того ж героя. Він з'являється в різних ситуаціях, нерідко вкрай заплутаних, але завжди виходить переможцем. Саме до таких серій можна віднести книжки Ульріке Райленс та Лізи Генш "Пенні Пеппер. Усе під контролем" та "Пенні Пеппер. Метушня на ярмарку". Їхня головна героїня дівчинка Пенні ще тільки мріє стати відомим детективом, а вже стикається з різними незвичними історіями, які успішно розслідує. Вона напрочуд розумна, кмітлива, мислить нестандартно й готова до пригод. Якщо говорити про серію дитячих детективів, головна героїня яких — дівчинка, то варто згадати книжки Кетрін Вудфайн "Загадка коштовного метелика" і "Загадка механічного горобця". Вони розповідають про юну Софі — круглу сироту, яка певний час працювала в магазині, але, несподівано для себе, стала детективом. І не простим детективом, а таким, що розслідує заплутані справи про викрадення коштовностей.
Дитячі і дорослі детективи українською мовою торкаються низки цікавих тем. Так, книжка Карини Аксельссон "Модель під прикриттям. Модний злочин" розповідає гостроцікаву історію про юну дівчину-детектива, яка, розслідуючи заплутане зникнення відомої дизайнерки, вимушена певний час працювати "моделлю під прикриттям". Підліткову тематику бачимо й у виданні "Хто вбив Даріуса Дрейка?" Родмена Філбріка. Його автор переносить шкільного розбишаку в світ незбагненного, світ таємниць і навіть магії. Чимось цей твір трішки нагадує книжку Діани Мельникової "Розбишацький детектив. Справа брата-незнайомця". Її герої – також школярі — справжнісінькі нишпорки, здатні розплутати будь-яку справу. А ось видання Зірки Мензатюк "Таємниця козацької шаблі" переносить нас у часи української козацької минувшини, яка виявляється тісно переплетеною із сучасністю. Загублені реліквії, переслідування, протистояння… Читачі обов'язково будуть задоволені!