На відміну від електрогенераторів, що працюють на бензині, дизельні електростанції мають більшу продуктивність і надійність. Крім цього, дизельні генератори (https://vinur.com.ua/ua/products/diesel-generators) здатні безперервно працювати протягом досить тривалого часу і не обмежені потужністю, що дозволяє використовувати їх для енергозабезпечення великих об'єктів.
Однак, у них є один досить істотний недолік, пов'язаний з нестабільністю і невисокою якістю напруги, що отримується, що, звичайно, впливає на функціонування електрообладнання, що обслуговується. Тому експлуатація дизельної електростанції, нерідко, вимагає і залучення випрямляча напруги.
Щоправда, є ще один варіант усунення цього недоліку – використання дизельгенератора, що виконує подвійне перетворення напруги.
Особливості дизельного електрогенератора
В основі принципу, за яким функціонує дизельний електричний генератор, лежить перетворення кінетичної енергії в електрострум, з подальшою його стабілізацією.
Зазвичай, дизельні станції оснащуються 4-тактним двигуном, здатним забезпечувати максимально плавне обертання коленвала, що приводить в рух ротор альтернатора, внаслідок чого відбувається генерування магнітного поля. Отримана енергія акумулюється котушкою трансформатора, що вже видає змінний струм.
Але це лише проміжна стадія процесу, оскільки далі слідує подвійне перетворення отриманого змінного струму. Тобто спочатку виконується перетворення змінного струму в постійний, для стабілізації напруги і надання йому потрібних характеристик, а потім відбувається зворотна трансформація в змінний струм, який вже має якісніші характеристики.
Основні переваги
Дизельний електричний генератор (https://vinur.com.ua/ua/products/elektrostancii-i-generatory) має ряд безперечних переваг, до яких можна віднести:
- висока якість напруги, що дозволяє забезпечити електропостачання особливо чутливих електроприладів, без залучення додаткових випрямлячів і трансформаторів;
- компактні розміри та невелика вага;
- Можливість роботи з автоматикою включення резерву автономно. У цьому випадку при використанні в ролі аварійного джерела енергопостачання, електрогенератор включається-вимикається самостійно, при необхідності;
- Мінімальний рівень робочого шуму, що дозволяє обійтися без звукоізоляційного кожуха;
- можливість самостійного зниження подачі палива, під час функціонування на холостому ході, що дає змогу знизити витрати солярки на 15-20%.
При достатній потужності дизельні генератори можуть використовуватися як зварювальні апарати.