Види осушувачів повітря та правила їх вибору

Високий рівень вологи у приміщенні — один з факторів, що негативно впливають на мікроклімат. Надмірна вологість призводить до виникнення плісняви, псування матеріалів та навіть поганого самопочуття. Щоб уникнути цього, рекомендується встановити осушувач повітря, що виведе з приміщення зайву вологу.

Існує декілька типів осушувачів повітря, що відрізняються за своїм принципом роботи та особливостями.

Види осушувачів за типом роботи

Компресорні

Компресорні конденсаційні осушувачі використовують холодоагент — фреон. Принцип їх роботи наступний:

  1. Вентилятор забирає вологе повітря та жене його до охолодженого випарника.
  2. Температура повітря падає нижче точки роси, через що волога випадає у конденсат.
  3. Вода збирається до ємності, звідки її можна вилиту вручну. Існують також моделі з автоматичною дренажною системою.
  4. Сухе повітря виходить назад до приміщення.

Єдиний мінус такого типу осушувачів — вони не зможуть працювати за температури нижче +12 °С. Конденсаційні осушувачі — надійний та ефективний варіант, що підійде 90% користувачів. Це оптимальний баланс між можливостями техніки та її ціною.

Адсорбційні

Такі осушувачі використовують поглинаючий вологу матеріал. Через те, що вони не використовують точку роси, вони можуть працювати за низької температури повітря у приміщенні. Але цей тип приладів має значні недоліки:

  • високий рівень шуму при роботі;
  • велика вартість;
  • підвищення температури повітря в приміщенні на 8 °С.

Конденсаційні на елементі Пельтьє

Коли струм протікає через пластини з різною провідністю, він охолоджує одну з них. Цей принцип лежить в основі роботи конденсаційних осушувачів з елементом Пельтьє. Ці прилади мають невеликій розмір, вони дешеві та не видають шуму при роботі. Але їх ефективність значно нижча, ніж у інших типів осушувачів, тому вони підійдуть тільки для маленьких приміщень.

Таблетковий

В таких приладах використовуються змінні таблетки, що здатні вбирати вологу та перетворювати її на сольовий розчин. Але ефективність таких приладів дуже сумнівна. Не дивлячись на свою розрекламованість, таблеткові осушувачі поступаються характеристиками усім іншим типам.

Як вибрати продуктивність осушувача?

Щоб осушувач зміг ефективно працювати у приміщенні, його продуктивність повинна відповідати розмірам кімнати. Щоб отримати необхідне число, можна взяти об’єм приміщення та помножити його на коефіцієнт 0,7. Наприклад, для кімнати об’ємом 20 м3 осушувач має забирати 14 л вологи на добу. Правильно обравши осушувач, ви отримаєте ефективний прилад, що гарантує комфорт у приміщенні 24/7.

Купити якісний осушувач можна в магазині Maxton, що пропонує великий вибір техніки для дому та промисловості. Для замовлення можна перейти на сайт maxton.com.ua або подзвонити за телефоном (098) 19-99-200.