Мільйони людей хоч раз у житті надягали краватку, щоб виглядати солідними, надійними, виразнопродемонструвати свій смак чи стиль життя. Історія цього аксесуару досить складна — колись він був частиною військової форми, потім став ознакою високого статусу. То хто ж і для чого вигадав краватку?
Що таке краватка
Краватка — це шматок тканини, котрий носять з декоративною метою, пропускаючи під коміром сорочки та зав’язуючи на горлі. Слово «краватка» походить від французького слова cravate. Краватки бувають:
- Класичні. Прямі тканинні моделі з шовку та атласу вибирають для ділового стилю, а вовняні, лляні та бавовняні — для бізнес-кежуал.
- Краватки метелики. Їх надягають у тих же ситуаціях, що й класичні моделі. Метелики — менш формальні аксесуари, особливо виготовлені з дерева, металу чи шкіри.
- Аскот. Витончена краватка з широкими кінцями одягається під комірець сорочки або жилет. Об'ємний вузол може фіксуватися шпилькою.
Також існує чимало нестандартних моделей, не так широко знаних, але дуже цікавих. Міжнародний день краватки світ відзначає 18 жовтня.
Хто першим надягнув краватку
Європейська краватка походить від хорватських найманців, які служили у французькому війську під час Тридцятилітньої війни. Хорвати носили на шиї ошатні хустки, зав’язані вузлом, що викликало цікавість парижан, чутливих до всього нового та стильного.
Зацікавився стильним акцентом образу мужніх хорватів і майбутній Король-Сонце Людовик XIV, який на той час був ще семирічним хлопчаком. Невдовзі король і весь вищий світ Франції почали прикрашати шиї шовковими та мереживними хустками, тож прикраса стала показником високого статусу. Високе мистецтво носити хорватський аксесуар досліджував славетний письменник Оноре де Бальзак.
Існує теорія, що першими шийні хустки приміряли ще єгиптяни під час панування фараонів. А деякі історики моди стверджують: краватки носили піддані легендарного імператора Китаю Цинь Шихуанді. На шиях воїнів Теракотової армії, знайденої в гробниці правителя, помітно щось на кшталт зав’язаних хусток.
Як краватка стала демократичною
Промислова революція 18-19 сторіччя зробила виробництво тканин швидким і доступним. Тому тканинні аксесуари набули неабиякої популярності. В цей час з’явилися аскот і метелик. Аскот отримав свою назву від славетних кінних перегонів в Англії Ascot Heath, куди вершки суспільства приїздили святково вбраними. Наразі він вважається найбільш офіційним різновидом цієї прикраси.
Краватка, яку ми носимо сьогодні, походить з Нью-Йорка 1920-х років. Майстер Джессі Ленгсдорф запатентував новий спосіб виготовлення аксесуару. Він розрізав тканину під кутом і зшивав її на три сегменти. Ленгсдорфівський метод використовується і донині.
Бурхливі 1980-ті роки запам’яталися сміливими модними тенденціями. Молодь масово почала носити вузькі краватки, однотонні чи яскраві, прикрашені карколомними принтами. У наступне десятиріччя трендові аксесуари стали трохи ширшими, але ще більш стильними та різноманітними. Початок 2000-х приніс експерименти з матеріалами — тепер можна знайти шкіряну, дерев’яну, металеву або пластикову краватку.
Незважаючи на те, що найвідоміші люди, такі, як Стів Джобс та Марк Цукерберг, відмовляються від бізнес-стилю з його традиційними аксесуарами, краватки залишаються одним з найбільш виразних засобів розповісти про свої вподобання та переконання. Зробіть свій образ впізнаваним, придбавши сучасний аксесуар в Gofin!