Ножі для кухні: скільки та які вам насправді потрібні

Кухонні ножі є одними з найбільш незамінних інструментів в арсеналі домашньої кухні. Та як обрати ту саму колекцію ножів, які вам потрібні, та не витратити занадто багато грошей на них?

Просто купіть набір ножів, якщо готуєте часто, або купіть ножі окремо, якщо хочете обрати тільки ті, які вам потрібні.

Кухарський ніж

Кухарський ніж — це найбільш універсальний інструмент для різання і один із небагатьох інструментів на кухні, який майже завжди варто придбати. Виберіть той, вага якого вам підходить. Дехто віддає перевагу більш важким ножам, оскільки вони менше навантажують руку під час тривалого різання. Інші оцінюють спритність легкого ножа.

Лезо довжиною 20 см ідеально підходить для щоденного приготування їжі вдома. Коротші леза менш корисні. Довші леза краще підходять для професійних кухарів з кулінарною підготовкою.

Лезо може бути виготовлене з наступних трьох матеріалів: кераміка, вуглецева сталь або нержавіюча сталь.

Керамічні ножі легкі та гострі, але тримати їх гострими вдома може бути виснажливим завданням.

Ножі з вуглецевої сталі довго залишаються гострими. Однак вони можуть бути крихкими, іржавіти, якщо перебувати під впливом вологи більше 5-6 хвилин, і надавати кислим продуктам металевого присмаку.

Ножі з нержавіючої сталі стійкі до іржі та не реагують на кислотність їжі. Вони м'якші за вуглецеву сталь і тому погано зберігають гостроту. Однак це легко компенсувати шляхом відточування ножа.

Якщо сумніваєтеся, оберіть 20-см кухарський ніж із лезом із нержавіючої сталі.

Ніж для шкірки

Ніж для шкірки, відомий також як ніж для чистки овочів, є правильним інструментом для очищення фруктів і овочів від шкірки, нарізання скибочками, видалення серцевини та кісточок. Його також можна використовувати для очищення устриць, філе риби та смаженого м'яса.

Вибираючи ніж, шукайте лезо довжиною 6-8 см. Він повинен мати гострий кінчик, щоб легко проколювати жорсткі фрукти та овочі, і жорстке лезо, щоб навіть найтвердіші шкірки та насіння.

Універсальний ніж

Більший, ніж ніж для шкірки, і менший, ніж ніж кухаря. Це універсальний ріжучий інструмент середнього розміру, який нагадує вам про свою корисність у моменти, коли це найбільше потрібно.

Кухонні ножиці

Якими б красивими не були кухонні ножиці, насамперед слід звернути увагу на їхню функціональність та практичність. Слід уважно оглянути корпус і перевірити кілька моментів:

  • Наскільки комфортно тримати ручку і чи є в ній приємні на дотик вставки, що запобігають натиранню та здавлюванню.
  • Перевірте, чи зручно пальці проходять через кільця.
  • Чи вдале співвідношення леза та ручки.
  • Чи немає пошкоджень на лезі і як часто його доведеться точити, ця інформація іноді вказана у спеціальній інструкції в комплекті.
  • Наскільки зручно їх буде мити та чи можна мити у посудомийній машині.

Тертка та овочерізка

Основне завдання кухонної техніки – спростити приготування їжі. Якщо для готування необхідно нарізати або натерти багато овочів або фруктів, найпростіше скористатися овочерізкою.

Слайсери. Моделі, які мають тільки один ніж, встановлений перпендикулярно напрямку руху продуктів при різанні. З їх допомогою добре виходять кільця та соломка з овочів.

Сітчасті овочерізки. Основна частина такої терки — сітка з ножів, на яку укладають овочі та натискають зверху. Один із найвдаліших варіантів для приготування популярних святкових салатів.

Циліндрична терка. Це найпопулярніший вид ручної овочерізки. Користується великим попитом через можливість лише натирання овочів.