Українські ландшафти розмаїті та цікаві, а водночас – не завжди легкі для подолання. Тому, коли мова йде про вибір автомобіля для мандрівок, він має бути розрахованим на те, що доведеться долати не лише комфортні заміські траси, а й старовинні бруковані дороги, сільські стежки та навіть гірські рельєфи. Звісно, це не означає, що будь-який мандрівник має бути неодмінно налаштований на екстремальні мандрівки по бездоріжжю Карпатських схилів, однак потрібна готовність до того, що дороги не завжди комфортні й сприятливі. А значить – автомобіль мусить бути витривалим.
Крім того, слід продумати заздалегідь місця для відпочинку та ночівлі. Деякі мандрівники віддають перевагу кемпінгу і ночі в авто. Для таких потреб підійде не кожний транспортний засіб.Слід обирати просторе авто, щоб і відпочити, і почитати, було зручно.
Виробник машини – ключовий чи другорядний фактор?
Говорити про конкретну марку та модель немає сенсу з огляду на те, що в більшості виробників сучасних автівок у модельному ряді представлені хороші варіанти, котрі підійшли б для мандрів Україною. Тому питання моделі та марки більш належить до особистих уподобань та бюджету. А авто варто обирати не лише за цим параметром, а й за цілим рядом інших критеріїв. Отож, звернемо на них увагу далі.
Якими якостями володіє хороше авто для мандрівок?
Серед таких параметрів ключовими є:
- Витривалий мотор та оптимальний розхід палива. Мабуть, багато українців прагнули б зупинитися на тій автівці, котра добре долає бездоріжжя та споживає небагато пального. Однак часто ці показники знаходяться в дисонансі, тож доводиться обирати компромісне рішення та шукати балансу. Потужні позашляховики здебільшого потребують багато пального. Тому важливо правильно усе розрахувати при купівлі авто. Приміром, якщо машина передбачається не лише для подорожей, а й для повсякденного використання, є раціональність у тому, аби надати перевагу легковому автомобілю, котрий суттєво дешевший в утриманні та обслуговуванні. А позашляховик для окремих мандрівок можна взяти в оренду.
- Хороша гальмівна система. Навряд тут варто детально зупинятися на тому, що ця система автомобіля має принципове значення в контексті безпеки водія та пасажирів. Почитати про гальмівні диски можна тут Boltiigayki.com.ua/blog/luchshye-tormoznye-diski-top-10/. Це дасть більше потрібної інформації для розуміння теми та коректного вибору згаданих запчастин.
- Витривала підвіска. Ключове завдання цієї деталі – з’єднувати колеса авто з кузовом чи рамою. Вона забезпечує правильне положення коліс та є запорукою плавності їзди. Без справності підвіски, яка вчасно проходить діагностику та технічне обслуговування, вирушати у далеку мандрівку просто небезпечно.
Ну і, звісно, ходова частина авто в цілому відіграє стратегічно важливу роль, адже вона забезпечує рух транспортного засобу. Тому слідкувати за станом ходової вкрай вагомо.
Чи підійде для мандрівок легкове авто?
Відповідаючи на це запитання, важливо передусім відійти від стереотипів та звернути увагу на власні уподобання в переліку тих об’єктів, з якими хочеться познайомитися. Коли йде мова про подорожі, багато хто уявляє передусім тривалі мандрівки на позашляховику. Однак для тих людей, які не надто люблять бездоріжжя, а надають перевагу ознайомленню з новими для себе містами, велика та затратна в обслуговуванні автівка може і не знадобитися.
Цілком імовірно, що в такому разі вистачить легкового авто. Головне – аби машина проходила вчасне обслуговування, а її двигун, підвіска та гальмівна система працювали безвідмовно. Тоді й справді вдасться зробити подорожі приємними як для водія, так і для пасажирів. А Україна в контексті туризму завжди має чим здивувати. Тож хороших вам мандрів та нових незабутніх вражень!