Вітаємо в новій реальності, коли ми з 2020-го плавно переходимо з "що почитати на карантині в пандемію" на "що почитати, щоб відволіктись від війни". Важливо одне — якщо ви вже гуглите "що почитати" або ж вас просто зацікавив заголовок цієї статті — то ви вже на правильному шляху!
Книги — це така собі своєрідна медитація, яка завжди нам доступна. Електронні, паперові, аудіо — читати та слухати можна буде де і коли вам заманеться, а то й навіть поєднувати ще з чимось корисним — допустимо, слухати під час прогулянки. Про те, як важливо та корисно читати ви, мабуть, чули вже неодноразово. А ми розкажемо вам декілька лайфхаків, щоб зробити це читання максимально приємним, корисним та з повним зануренням у іншу реальність щоб відволіктися від будь яких проблем: чи то світових, чи особистих.
Перше і найважливіше в цьому процесі — читати лише те, що вам подобається. Зрозуміло, що зараз на полицях книгарень стільки бізнес-літератури, як ніколи раніше. З усіх джерел кричать про те, як бути ефективними, як багато встигати, як робити 10 справ одночасно і так далі. Різні коучі пропонують свою літературу та підбірки книг про те, як бути успішним та продуктивним. Погодьтесь, часто ми дуже втомлюємося від цього "успішного успіху", тому не обов'язково купляти і читати всі книги з ТОП-20 бізнес-літератури, якщо ці речі не працюють для вас та не наповнюють. Аналогічно з порадами від відомих людей чи навіть ваших друзів та близьких. Якщо вам хтось нав'язує "ти обов'язково маєш прочитати це", а воно зовсім не входить в сферу ваших інтересів — просто навчіться казати "дякую, але це мені не цікаво". Обирайте ті книги, які лише вам до душі, навіть якщо це виключно драматичні романи чи історії про вбивства.
Ще один важливий пункт — не всі люди прагнуть до чогось нового. Якщо вам в задоволення перечитати улюблену книжку втретє — зробіть це. Ви не маєте відчувати провини, що витрачаєте час на вже прочитану книгу, адже в цьому процесі головне — задоволення.
Читаючи книгу ви маєте повністю занурюватися в ту реальність, а якщо жанр далекий від ваших уподобань, то для чого себе цим катувати? Просто щоб мати +1 до списку прочитаних? До речі, це стосується і наступного пункту порад — читати в задоволення.
Друге — читайте у своєму темпі. Закрийте очі на публікації друзів, де вони пишуть "за цей місяць я прочитала 20 книжок". Справа завжди не в кількості, а в якості. Бо якщо під час читання ви просто кудись бігли, а після навіть не можете пригадати сюжет, то хіба це було читання в задоволення? Іноді навіть один абзац чи розділ можна прочитати в своєму темпі декілька разів і кожного разу отримати нові інсайти від прочитаного. Не біжіть, ви читайте в першу чергу для себе, а не для когось. А тим паче не для кількості.
Не примушуйте себе дочитувати розділ, якщо відчуваєте що втрачаєте концентрацію чи засинаєте. Кожна сторінка книги має бути "проковтнута" в задоволення. А якщо вам не цікаво — то просто залишайте цю книгу і беріть наступну. Шукайте "своє". Якщо немає достатньо часу для читання — обирайте короткі розповіді, так вам буде легше концентрувати увагу, ніж на довгих романах, розтягнутих в читанні на декілька місяців.
Третє і не менш важливе — читайте так, як вам зручно. Створюйте свої ритуали, запалюйте свічки, робіть чай/каву, зручно облаштовуйте місце для читання вдома або ж обирайте парк/кав'ярню — все на ваш смак. Читання має стати тим ритуалом "для себе", під час якого ви просто присвячуєте час собі і ні на що не відволікайтесь.
УкрЛіб бажає вам читання в задоволення, ну а якщо вам пора поповнити бібліотеку новими книгами і ви досить азартна людина — то чому б не пограти на гральних автоматах онлайн на гроші та витратити свій виграш на нові книжки? ;)