Топ ютуб каналів про літературу та культуру, поради, як почати розвивати свій блог

buy 50 youtube video views for promote your channel about literature and culture

Ютуб посідає особливе місце серед сучасних соціальних платформ. Насамперед через те, що саме тут зібрано найбільше інформації, тут можна знайти відео на різні теми, дізнатися щось нове для себе, різні точки зору, та сформувати свою власну. В українській спільноті, до того ж, наразі існує велика потреба у споживанні україномовного контенту. Український веб-простір ще має наповнитися більшою кількістю творців, які б поширювали нашу культуру та літературу, і не лише для українських споживачів, але й для користувачів з-за кордону. Тож, у цій статті, ви дізнаєтеся про цікаві ютуб-канали, завдяки яким ви зможете дізнатися більше про український культурний простір, а також віднайдете в собі натхнення на те, щоб створити власний канал. Також тут ви знайдете корисні поради для цього. З них і почнемо.

  1. Знайдіть свою нішу. В україномовному сегменті ютубу наразі є багато індустрій, які не мають яскравого та цікавого представника, тому обрати собі шлях на Ютубі вам буде не так важко, як в англомовному сегменті. Проте, варто враховувати також тренди суспільства, і зрозуміти, в якому контенті існує потреба. У зв'язку з останніми подіями в Україні, варто звернути увагу на сфери пов'язані з культурою, мовою, мистецтвом.
  2. Досліджуйте ринок. Перед тим як починати свою діяльність на ютубі, вам потрібно виявити потреби та інтереси вашої цільової аудиторії, одночасно коригуючи ваші плани щодо створення контенту.
  3. Намагайтеся створювати якомога якісніші відео, в усіх сенсах цього слова. Сучасні користувачі мають доступ до величезної кількості відео, і з них вони оберуть саме ті, які мають найвищу якість та цінність. Щоб заохотити людей відкрити саме ваш матеріал, та підписатися на ваш канал, потрібно створювати конкурентоспроможні відео, які є корисними, цікавими, а також привабливими для глядачів.
  4. Орієнтуйтеся на блогерів, які подобаються особисто вам. Важливо, щоб це не був плагіат, а саме натхнення — виділіть для себе певні деталі, особливості, які вам довподоби, та творчо переосмислюйте їх, щоб створити щось унікальне.
  5. Будьте уважні, використовуючи платні сервіси для розвитку блога. На сайті Videosgrow можна знайти таку тезу:
  6. ‘Nowadays, the competition on YouTube is enormous, and people often use social media boosters to squeeze in. Unlike not farms, which can only harm your blog, modern services provide real likes, views, and subscribers for YouTube, for a cheap price — and being implemented in your strategy wisely, they can only enhance your audience quality, as they stimulate it to grow.'

    Тобто, якщо стисло перекласти цю цитату, маємо чітке розуміння того, що подібна покупка не замінює органічний розвиток, а лише стимулює його, коли є така потреба. А отже, необхідно грамотно враховувати та використовувати можливості сучасних сервісів по просуванню блогів — пам'ятаючи що у пріоритеті буде саме робота з органічною аудиторією, в той час як придбані фоловери, лайки, або перегляди будуть допомагати вам знайти їх.

  7. Викладайте відео згідно з графіком. Більшість знавців маркетингу сходяться у думці, що найкраще викладати два-три різнопланові відео на тиждень. Проте, якщо ви відчуваєте що це занадто для вас, можна знизити частоту викладання до одного разу на тиждень. Майте на увазі, що збільшувати її з часом все одно доведеться, а отже, вам потрібно докласти зусиль до оптимізації усіх процесів.

Geek Journal

Цей канал починався як вісник для фанатів сучасної поп-культури, і його автор, який використовує псевдонім Тайлер Андерсон, зазначає що саме відсутність таких каналів українською мовою побудила його створити Geek Journal. На сьогоднішній день на цьому каналі існує багато цікавих та кумедних відео, які пробудять у вас ностальгію за українським телебаченням, введуть у курс справ щодо нових фільмів, серіалів, та ігор, а також розкривають стан сучасної кіноіндустрії в нашій країні. Тайлер, попри спроби певних компаній прикрити його канал, продовжує прививати своїм глядачам гарний смак.

Телебачення Торонто

Мабуть, це один з найвідоміших ютуб-проєктів, що існують в українському веб-просторі. Це канал який подає важливі новини у своєрідному стилі, породжуючи велику кількість мемів. Канал Телебачення Торонто створює талановита команда, однак справжньою зіркою є головний ведучий каналу, журналіст Майкл Щур, котрий своєю харизмою додає популярності випускам — одні краватки Майкла вже варті того, щоб підписатися.

Станом на травень 2022 року сам Майкл знаходиться у лавах ЗСУ, і боронить нашу країну від рашистських загарбників, а його команда продовжує висвітлювати події в Україні, звертаючи увагу глядачів на найважливіші деталі. Канал і до повномасштабного вторгнення займався просвітницькою діяльністю, співпрацюючи з українськими брендами та культурними діячами. Наразі цей курс продовжується.

Палає

Проукраїнський проєкт, який спрямований на те щоб виділити українську культуру та менталітет. Серія випусків присвячена також підміні понять, які засмітили наш медіа-простір, поступово змішуючи його з російським, як це було до 2014 року. Незважаючи на війну на Донбасі, велика кількість пересічних українців продовжували споживати російський контент. Це явище — один з лейтмотивів, які авторки висвітлюють у своїх відео. До того ж, канал Палає є феміністичним, тому звертає увагу, критикує культурні аспекти життя, що застаріли або є токсичними для сучасного суспільства. Одна з основних цілей каналу — просвітництво, побудова суспільства з європейськими цінностями, та викорінення пострадянського культурного наслідства.

Aleksey Durnev

Олексій Дурнєв відкриває абсурдний світ соціальних медіа для тих хто вміє мислити критично та відноситься до блогерів з іронією. Кар'єра Дурнєва почалася ще на телебаченні, на каналі Тет. В однойменному проекті Дурнєв та його коліжанка Даша Ші проводили опитування випадкових перехожих — задаючи їм звичайні питання зі шкільної програми, ведучі монтували у випуск найбільш дотепні відповіді.

Після тривалої перерви, Олексій повернувся в медіа-простір з новим форматом, висміюючи багатьох "лідерів думок" та створюючи альтернативну точку зору на сучасну блогерську культуру.

Ukraїner

Проєкт Ukraїner відомий за межами України, завдяки їх досконалим відео, які показують красу нашої держави з усіх боків. Творці проєкту займаються антропологічними та етнографічними дослідженнями, а також показують широкому загалу найдивовижніші речі які можна знайти на нашій землі — сучасне бортництво, пивоваріння, автентичні гуцульські ремесла, тощо.

WiseCow

Даний канал — цінне джерело не тільки новин у світі культури та мистецтв, але й можливість дізнатися які ініціативи, які мають на меті популяризацію літератури, музики, моди, історії, та кіно розпочаті в Україні. Якщо ви є діячем у сфері культури, мистецтв або історії, ви можете плідно співпрацювати з цим каналом, допомагаючи українським глядачам дізнатися більше про наш спадок.

Загін Кіноманів

Якщо ви любите кіноіндустрію, цей канал створений саме для вас. Автор підкреслює, що висловлює суб'єктивну точку зору, і створює цікаві огляди на світові та вітчизняні новинки кіно. Віталій Гордієнко, автор каналу, завжди акцентує увагу своїх глядачів саме на українському кіно, адже наша індустрія лише починає свій шлях.

З останніх цікавинок — на каналі вийшов масштабний огляд, який розкриває зображення України в російському кінематографі від початку нашої незалежності.

Історія Для Дорослих

Чи любили ви уроки історії у школі? Навіть якщо й так, то даний канал все одно зможе вас потішити. Саме тут ви дізнаєтеся багато цікавих фактів про історію нашого народу в різних аспектах: кухня, культура, політика… окремої уваги заслуговує список відтворення "Розповідає Степан Процюк", в якому зібрані лекції про життя і творчість українських письменників. До речі, враховуючи дефіцит популярних каналів що присвячені саме українській літературі — це вдалий вибір для знайомства з індустрією.

Висновок

Можна сказати, що сучасний український медіа-простір знаходиться на етапі активного розвитку — потреба в контенті саме українською мовою тільки зростає, і ця тенденція буде зберігатися тривалий час. Якщо ви тільки думаєте про те щоб розпочати блогерську кар'єру, варто звернути увагу на галузі, пов'язані з літературою — і можливо, саме ви можете зайняти місце популяризатора та знавця на ютубі. Зважаючи на пригнічення української самобутньої культури, ви разом з вашими глядачами можете заново відкрити все її розмаїття, а також допомогти відродженню її цінності. Ви можете орієнтуватися на наведені у цій статті канали, а можете і обрати абсолютно новий, нестандартний підхід, або ж можете переосмислити досвід колег з-за кордону. Вибір за вами, і головне правило тут — робити оригінальний та цікавий контент.