Тепловізор – дуже потрібна річ, як на полюванні, так і для інших задач по охороні. При пошуку відповідного варіанту споживачі дуже часто стикаються з проблемою вибору. Сьогодні ми підкажемо на що слід звернути увагу при виборі тепловізора.
Тепловізор – це складний оптичний прилад, який перетворює будь-яке зображення у теплове. Випромінювати тепло може не лише димохід у будинку, або теплі батареї опалення, а і звичайна людина. Фіксувати людину або тварину дозволяє той принцип, що тепловізор фіксує не тільки тепло, а сам контраст "холодного" фону і "теплого" об'єкта.
Обрати тепловізор – ще та задачка. Матриці, кратність збільшення, дальність… Є дуже багато чинників, які впливають на вибір тепловізора. Експерти магазину OPTICS-PRO допоможуть зорієнтуватися в цьому складному питанні.
Матриця тепловізора
Матриця – один з головних чинників при виборі тепловізора. Про це кажуть початківці. Експерти іншої думки про це. Адже 90% всіх куплених в Україні тепловізорів мають матрицю з роздільною здатністю 384х288. В той час як дорогі аналоги на матриці "більшого калібру" (640х480), користуються меншим попитом, оскільки багато хто не бачить великої різниці по якості зображення між цими двома типами матриць.
Діаметр лінзи
Другий ключовий фактор – діаметр вихідного об'єктива. І от тут вже точно має рацію той, хто скаже, що розмір таки має значення. Адже чим більший об'єктив тепловізора, тим сильніший відсоток пропускання світла на матрицю, і тим краща і чіткіша передача тепла. Оптимальний вибір – це лінза з діаметром 20 – 35 – 50 мм. Менше – буде слабке зображення, вище – буде обмежений кут зору.
Акумулятор
Багато споживачів мають аби яку недовіру до тепловізорів із вбудованим акумулятором, адже ще живий міф про те, що в випадку повного розряду в польових умовах надто складно знайти заміну вбудованому елементу живлення. Але майже будь-який сучасний тепловізор має можливість підключення до зовнішнього живлення, простіше кажучи – "power bank", яким користується майже кожний володар звичайного смартфону. Тому боятися вбудованого акумулятора не слід. Головне знати, що зазвичай час роботи такого типу живлення становить 3-10 годин, в залежності від моделі тепловізора.
Функціонал
Багато хто одразу відхрещуєтеся від додаткових функціях в тепловізорах, таких, як: запис відео, фото, wi-fi для трансляції зображень на смартфон. Дійсно, можливо на справжньому чоловічому полюванні такі функції і не потрібні, але існує перелік функції, як обов'язково мають бути в кажному приладі:
- Відображення тепла в декількох кольорових палітрах
- Масштабування зображення
- Функція відключення дисплею для економії заряду
- Видалення дефектних пікселів
- Меню налаштувань
Ціна
Один з головних факторів, на який в першу чергу звертає увагу споживач. Правило "більше – краще" не завжди діє в цьому разі. Адже ми знаємо дуже багато варіантів тепловізора ціна-якість в нижньому і середньому ціновому діапазоні. Дуже часто ми купуємося на дорогі і відомі бренди. В той час як дешевші китайські аналоги не чим не гірше, а може навіть, в деяких аспектах і краще.
Маємо надію, що ця стаття допомогла комусь у виборі тепловізора для полювання або охорони. У разі чого наші читачі завжди можуть звернутися в магазин для отримання більше детальної консультації.