Догляд за меблями зазвичай не викликає питань рівно доти, доки не будуть куплені авторські предмети інтер'єру з натуральних матеріалів. Адже кожному, хто їх придбав, хочеться, щоб виріб якомога довше прослужив, зберігши початкову естетику. Тому важливо розібратися, як правильно доглядати меблі, тим більше, що вимоги у різних матеріалів відрізняються. Краще всього основні нюанси уточнити у виробника. Наприклад при замовленні товару за посиланням https://crafta.ua/catalog/mebel/ на маркетплейсі Crafta.ua можна задати питання продавцеві прямо на сайті. Проте перед замовленням варто і самостійно розглянути основні рекомендації по догляду за виробами з різної сировини.
Популярні матеріали для виробництва меблів
Авторські предмети інтер'єру виготовляють з різних видів сировини, але явна перевага віддається натуральній. Так, знайти на маркетплейсі Crafta.ua можна меблі з:
- дерева;
- металу;
- текстилю (безкаркасні пуфи і крісла, наприклад).
Також популярні комбінації різних видів сировини у одному виробі. Поєднують матеріали по-різному: дерево з металом, склом, бетоном та навпаки. Суворих обмежень немає, тому можливі комбінації вибираються самим виробником. Також свої побажання щодо поєднання сировини можуть висловити і покупці, якщо замовляють виготовлення меблів за індивідуальним проектом. Однак, вибираючи такі предмети інтер'єру, важливо розуміти, що матеріали потребують різного догляду. Які нюанси враховуватимемо розповімо нижче.
Особливості догляду за меблями з натуральних матеріалів
Термін служби предметів інтер'єру залежить не тільки від їхньої якості, але також і поводження. Якщо використовувати їх акуратно і за призначенням,та дотримуватися певних правил, то вони можуть виконувати свої функції десятки років.
Наприклад, меблі з дерева не люблять перепадів температури та вологості. При пересиханні, матеріал покривається тріщинами, вироби розхитуються і руйнуються швидше. Від вологи дерево деформується, роздувається, чому предмети інтер'єру стають непридатними для використання. Щоб зберегти їх, важливо забезпечити комфортний мікроклімат у будинку, стежити за тим, щоб вироби не контактували з водою та високими температурами протягом тривалого часу. Догляд за меблями з дерева зводиться до протирання пилу та полірування спеціальними розчинами, часто мити з великою кількістю води не варто. Для продовження терміну служби рекомендується використовувати спеціальні захисні рідини і покрити її лаком або фарбою.
Залізо також важливо захистити фарбою, щоб не допустити розвитку корозії. Догляд меблями з металу зводиться до періодичного протирання від пилу сухою або вологою ганчіркою. При необхідності можна оновити лакофарбове покриття.
Безкаркасні предмети інтер'єру з текстилю та м'яких матеріалів теж потребують догляду. Щоб зберегти їх у початковому вигляді довгі роки, потрібно періодично чистити від пилу з допомогою пилососа. Якщо з'явилися більш серйозні забруднення, то можна спробувати випрати вручну (мильним розчином, автохімією), викликати клінінг або здати в хімчистку, залежно від складності та типу плям.