Захисна плівка на металопластикових вікнах — як і коли її правильно видалити

Проста маніпуляція часто залишається поза увагою і це може призвести до майбутніх труднощів.

Як відомо, всі металопластикові вікна виробляються з пластикового (ПВХ) профілю. Щоби зберегти зовнішній вигляд вікон та захистити їх від подряпин під час транспортування та встановлення, компанія Wido оклеює свої вироби спеціальною захисною плівкою (більш детально за посиланням).

Вона призначена лише для механічного захисту протягом нетривалого часу, тому зняти її слід щойно вікна встановлені та проведене первинне прибирання, тобто коли рами вже не зазнають впливу будівельного пилу, дрібних часток цегли або розчину. Але часто буває так, що щасливі власники нових вікон забувають про цю плівку, або вважають, що вона має якісь додаткові властивості і має залишатися на вікнах. Це не так. Якщо плівка залишиться на профілі протягом довшого часу, клей на ній почне полімеризуватися, застигати та жовтіти під впливом сонячного ультрафіолету і святковий вигляд нових вікон може бути втрачено.

Як видалити плівку на щойно встановлених вікнах?

Треба знайти її край та легким зусиллям відокремити плівку від рами. Якщо на поверхні залишиться клей, треба акуратно видалити його ганчіркою або губкою за допомогою теплої мильної води.

Як краще захистити вікна під час ремонту?

Замість знятої плівки варто скористатися малярним скотчем, його легко наклеїти, він надійно захищає та не залишає слідів після видалення.

Що робити, коли плівка все ж таки засохла?

У такому разі треба буде докласти додаткових зусиль. Важливо бути уважним та обережним, щоби не пошкодити профіль. Ось кілька способів:

  1. Спробувати нанести теплий мильний розчин, якщо клей іще не втратив еластичність.
  2. Сліди клею можна стерти простим ластиком.
  3. Скористатися спеціальним засобом, що видаляє плями, не пошкоджуючи профіль.

Чого робити не слід

  • Зверніть увагу, що для зняття засохлої плівки краще не користуватися металевим шпателем, він може пошкодити профіль.
  • Також уникайте застосування абразивних інструментів на кшталт проволочних щіток, та залізних губок — вони утворюють поверхневі дефекти, які теж не додадуть віку новим вікнам.
  • Краще відмовтеся від застосування будівельного фену, тому що є величезні шанси зіпсувати профіль надмірним нагріванням.
  • Те ж саме стосується ацетонових розчинників, та промислових кислот, оскільки вони реагуватимуть з матеріалом профілю.

Скільки часу є в запасі?

Захисну плівку можна без проблем видалити протягом 3 місяців після встановлення вікна або одразу.