За останнє десятиліття кількість приватних охоронних агентств, що пропонують послуги безпеки по всій Україні, збільшилася майже вчетверо. Асортимент послуг у всіх фірм може суттєво відрізнятись: від послуг з монтажу сигналізації сумнівної якості до надання преміальних послуг особистого охоронця та проведення приватних розслідувань. В умовах нестабільної економіки можна спостерігати сплеск злочинності, що у свою чергу стимулює зростання попиту на послуги безпеки. Вся приватна індустрія безпеки зараз різко розширюється, особливо популярна послуга охорони квартир.
Знайти достойну приватну охоронну фірму може бути досить складно. Індустрія безпеки різноманітна, і приймаючи вибір, ви повинні уважно зважити всі "за" і "проти".
Ось деякі важливі фактори, які слід враховувати при виборі агентства, якому можна довірити охорону квартири.
1. Переконайтеся, що охоронна агенція має відповідну ліцензію
Одна з важливих речей, яку ви повинні перевірити, це ліцензія охоронної компанії, яка пропонує Вам послуги у сфері безпеки. Відповідно до чинного законодавства України (зокрема ЗУ "Про ліцензування господарської діяльності", Постанови КМУ №960 "Про затвердження ліцензійних умов провадження охоронної діяльності") для провадження приватної діяльності у сфері охорони та безпеки ОБОВ'ЯЗКОВО необхідно отримати ліцензію на такі послуги.
На жаль, далеко не всі заповзятливі громадяни в Україні хочуть дотримуватися вимог закону. Можна зіткнутися з агенціями, які не отримали ліцензію, але намагаються надавати послуги охорони. Іноді такі компанії посилаються на те, що отримання ліцензії лише бюрократична формальність, яка ніяк не впливає на якість послуг. Це брехня, оскільки ліцензія покликана насамперед підтвердити наявність необхідної матеріально-технічної бази, кваліфікованих працівників, дотримання трудового законодавства та страхування ризиків, пов'язаних з охоронною діяльністю.
Окрім перевірки наявності ліцензії, важливо переконатися, що ви наймаєте охоронне агентство, яке проводить перевірку даних кожного зі своїх співробітників службою безпеки перед наймом та допуском до роботи з клієнтами.
2. Переконайтеся, що охоронна компанія має необхідну кількість груп швидкого реагування у разі спрацювання сигналізації
Основним і найефективнішим способом охорони квартири можна назвати установку сигналізації з системою датчиків і підключення цього обладнання на пультову охорону. У разі несанкціонованого проникнення у ваше житло та спрацьовування сигналізації інформація негайно надходить не тільки власнику квартири, але також на пульт охоронної компанії. За адресою тривоги за лічені хвилини повинні прибути кваліфіковані, озброєні співробітники охоронного агентства з метою виявити та знешкодити злочинців.
При виборі фірми, якій ви готові довірити безпеку майна та вашої родини, варто детально вивчити інформацію про кількість груп швидкого реагування, віддаленість їх від вашого житла та, найголовніше, часу прибуття співробітників охоронного агентства у надзвичайній ситуації. Від своєчасності реагування можуть залежати не тільки збереження цінностей у квартирі, але навіть життя та здоров'я ваших близьких.
3. Дізнайтеся, чи компанія проводить внутрішнє навчання охоронців для своїх співробітників.
Однією з основних вимог, яким повинен відповідати кожен ліцензований охоронець, є обов'язкове положення про те, що охоронець повинен пройти спеціальне навчання з техніки безпеки, посилену фізичну підготовку, мати відмінні навички поводження зі зброєю та спецзасобами (шокери, балончики, кайданки).
Зверніть увагу, що деякі постачальники послуг безпеки, як правило, укладають контракти на навчання своїх співробітників внутрішньої безпеки з третьою стороною.
4. Прозоре ціноутворення
В Україні не важко знайти професійні охоронні компанії. Проте ви маєте визначити свій бюджет. Звичайно, у вашому місті є багато охоронних компаній, але ви повинні знайти компанію, яка забезпечить професійну команду охоронця, яку ви можете собі дозволити. Майте на увазі, що різні постачальники послуг безпеки впроваджують різні моделі ціноутворення, тому ви повинні порівняти ціни та чітко визначити, що саме входить до цієї вартості, перш ніж наймати їх.
Досить часто, з метою залучити нових клієнтів, відділи маркетингу охоронних фірм можуть спробувати вас ввести в оману акціями, бонусами, наднизькими цінами. Ви повинні розуміти, що компанія, надаючи щось безкоштовно, швидше за все, компенсує це завищеними цінами на інші послуги.
Наприклад, вам можуть запропонувати сигналізацію абсолютно безкоштовно, але потім виявиться, що вартість монтажу такого обладнання втричі вища, ніж у конкурентів, або ціна щомісячної абонплати на порядок вища, ніж у всіх на ринку.
Уважно проаналізуйте пропозиції на ринку охорони квартир у вашому місті, уточніть умови отримання обладнання (його можуть передавати як у власність, так і давати вам лише в оренду), вартість монтажу охоронної сигналізації, щомісячну абонплату за пультову охорону квартири тощо.
5. Звертайте увагу на репутацію охоронної агенції
Вибираючи постачальника послуг безпеки, обов'язково приділіть час для вивчення відгуків про компанію в Інтернеті. Охоронна фірма може мати чинну ліцензію, кваліфікованих співробітників, доступні ціни, але відноситися до своїх обов'язків формально, не враховуючи індивідуальні ситуації кожного клієнта.
Уникнути такої ситуації можна просто прочитавши відгуки на google картах, в соціальних мережах, на спеціальних сайтах відгуків.
Незалежно від вашого вибору, переконайтеся, що співробітники служби безпеки можуть адаптуватися до ваших вимог, оскільки ситуація кожного клієнта є абсолютно унікальною і потребує індивідуального підходу в кожному окремому випадку.