Особливості емалевої фарби

Одним із найбільш популярних лакофарбувальних матеріалів є емалева фарба. Вона дуже легка у використанні, а після висихання створює привабливу гладеньку поверхню з глянцевим відблиском. Якщо взяти до уваги адекватну вартість, то цей матеріал є дуже хорошим варіантом для ремонту приміщень.

Склад емалевої фарби

Щоб пофарбована поверхня залишалась привабливою якомога довше, потрібно, щоб фарба емалева була правильно підібрана. Для цього варто розуміти з чого складається емаль і що це за складові. Серед компонентів емалі можна перерахувати такі складові:

  • лаки;
  • наповнювачі;
  • розчинники;
  • пігмент, який дозволяє надавати матеріалу потрібний колір;
  • добавки, які можуть впливати на функціональне призначення фарби.

Оскільки емалева фарба чудово з’єднується з поверхнею, то її можна використовувати як для зовнішньої обробки, так і для внутрішньої. Водоемульсійні та олійні фарби порівняно з емалевою менш стійкі та еластичні. Плівка від емалі після висихання поверхні стає твердою та міцною. Серед особливостей емалі варто назвати і те, що вона має здатність швидко висихати і вдало захищає поверхню від дії несприятливих факторів зовнішнього середовища. Також варто бути обережними і довго не знаходитись у приміщенні, пофарбованому цією фарбою, бо вона є досить токсичною,  а також варто убезпечити поверхню від потрапляння вогню, бо вона може зайнятись.

Види емалевих фарбувальних матеріалів

Можна виділити декілька основних і найбільш часто використовуваних видів емалевих фарб:

  • алкідна емаль — найчастіше це фасадна фарба, тому що має довгий термін експлуатації, еластичну структуру, легко наноситься та досить швидко висихає. Можливість використовувати її в умовах відкритого простору надається завдяки наявності стійкості до вологи та до перепадів температур. Це ж дозволяє використовувати матеріал у ванній кімнаті та кухні;
  • нітроемаль — у складі є целюлозний нітрат, тому вона має здатність швидко висихати. Це можливо навіть при температурі приміщення. Такі фарби є досить неекологічними, тому в багатьох країнах їх використання є забороненим і карається. Але якщо вже ви їх використовуєте, то бажано наносити з допомогою розпилювача;
  • поліуретанові емалі — мають найбільший показник стійкості до зносів, тому часто використовується у приміщеннях, де проходить за день велика кількість відвідувачів. Оскільки фарба є токсичною, використовувати її слід при наявності індивідуального захисту організму.

Особливістю емалі є те, що вона краще тримається і наноситься у трошки підігрітому стані. Так, часто перед нанесенням банку з фарбою ставлять у казан з гарячою водою. Це дозволяє розрідити емаль, після чого вона краще перемішується. Підбирайте обачно і пензлики для нанесення фарби. Краще за все проконсультуватись зі спеціалістом який пензлик краще підійде для певного виду емалі. Якщо прислухатись до порад, то фарбування принесе бажаний результат та прослужить довгі роки.