Тепла підлога, як швидко підібрати?

Для того щоб електрична тепла підлога виконувала свої функції, потрібно її правильно підібрати та встановити. Почати вибір слід з режиму експлуатації. Чи вона буде єдиним та основним джерелом тепла, або лише додатковим для комфортного підігріву поверхні підлоги. Найчастіше, коли мова йде про вибір систем для використання в квартирі — необхідно додаткового підігрівати поверхню підлоги, до комфортної температури. Рідше — обігрівати подібною системою приміщення. В приватному будинку, зустрічається ситуації, коли електро підлога є резервним джерелом тепла, встановленим разом з водяною системою. Адже електрична тепла підлога є більш мобільним рішенням, в ситуації коли потрібно прогріти окреме приміщення, не включаючи котла, що більш енергоємно.

В першому випадку, слід підібрати потужність системи таким чином, щоб вона компенсувала тепловтрати. Якщо рівень тепловтрат невідомий, рекомендується, щоб потужність складала від 170 – 180 ват на один квадратний метр. Якщо ви впевненні в тому, що приміщення має гарну теплоізоляцію та мінімальні втрати тепла, потужність може бути в межах 150 ват на один квадратний метр. Площа монтажу – бажано не менше 70% відносно всієї площі приміщення, котре має тепловтрати через вікна та двері.

Інша ситуація – необхідно забезпечити комфортну температуру підлогового покриття. В цьому випадку, достатньо мінімальної потужності. Монтується в місцях де необхідно забезпечити комфортну температуру підлогового покриття. Слід відзначити, що розрахунок теплої підлоги виконується виходячи з технічних характеристик приміщення та бюджету. Так, наприклад, якщо необхідно її встановити в квартир, в різних приміщеннях (кухня, балкон, ванна), потрібно підібрати для кожної зони таким чином, щоб це відповідало режиму експлуатації та тепловтратам.

Щодо самого типу системи. Найбільш популярні та надійні – системи на основі резистивного нагрівального дроту. Мова йде про нагрівальні мати та гріючий дріт. Мат монтується в шар плиткового клею, на готову цементно-піщану стяжку. Найчастіше він має потужність 150 ват на один квадратний метр. Його перевага – за мінімальний проміжок часу нагріває поверхню підлоги, завдяки тому що він змонтований максимально близько до чистової поверхні підлоги.

Інший варіант. Якщо планується залиття стяжки, слід зупинитись на нагрівальному кабелі. Змінюючи крок його монтажу, можна отримати різну потужність, від 150 до 200 ват на один квадратний метр. Цей же дріт можна використовувати для організації системи криготанення на вулиці. Однак, в цьому випадку, необхідна більша потужність системи – до 400 ват на один квадратний метр. Знову ж таки, отримати необхідну потужність можна змінивши крок монтажу нагрівального кабелю.

Важливо, для того щоб електричний дротовий обігрів був максимально ефективним, необхідно попередньо здійснити утеплення основи підлоги. Найефективніше – за допомогою екструдованого пінополістиролу , товщиною до п’яти сантиметрів. Також, можливо це зробити за допомогою пінопластових кульок або керамзиту. Утеплювати підлогу за допомогою деформуємих утеплювачів не рекомендується.