Хліба і видовищ – ось, що потрібно пересічному громадянину, щоб не вмерти з голоду і не зачахнути від браку емоцій. І якщо з хлібом все зрозуміло (люди на нього заробляють тим чи іншим чином), то з емоціями все складніше. Їх люди отримують з різних джерел – від екстремального спорту, від активного відпочинку, від зустрічей з друзями, але поєднує цих всіх людей те, що вони дивляться новини. Це сумнівний спосіб відпочити, але емоцій можна отримати вдосталь. Переважно негативних.
Завжди дивує те, що на кожному сайті новин є чорна хроніка. Але чомусь, на жаль, немає білої. Чому в Україні відбувається так багато страшних подій, і чому про них постійно розповідають на телебаченні? Хіба не легше подивитися фільм жахів, а не постійно слухати про вбивства, ДТП і катастрофи?
Ще дивують новини «позитивного» забарвлення, яких, за статистикою, менше, ніж 15 %. То розповідають про жінку, яка зняла кота з дерева, то про дітей, які дуже швидко повзають, то про чоловіка, який колекціонує унітази (великі і маленькі). І це все відбувається в ефірному часі, який коштує шалених грошей! Навіщо забивати людям голови такою інформацією? І кому це вигідно?
Можливо, таким чином відволікають увагу громадян від насущних проблем? Подивився телевізор і зрозумів, що в тебе, насправді, не все так погано. Побачив засідання верховної ради і зрозумів, що вдома в тебе всі живуть порівняно дружно.
Ще варто звернути увагу на те, що нещодавно Інститут масової інформації провів дослідження, яке виявило, що у більшості українських ЗМІ є гендерна дискримінація на користь чоловіків. В репортажах їх показують в рази частіше, ніж жінок. В ролі коментаторів тих чи інших подій виступають теж переважно вони. Навіть на ілюстраціях до статей переважно друкують сильну стать. Тому виходить, що ми бачимо новини чоловічими очима.
Дуже рідко розповідають про справжні людські вчинки, які варті всенародної уваги і похвали. І складається хибне враження, що такі випадки поодинокі. А вони насправді стаються не так вже й рідко. І в нашій країні є багато достойних і зовсім забутих людей, справи яких великі і могли би бути корисні не тільки нашій країні, але й людству. Будемо надіятись, що невдовзі поганих подій поменшає і в екранах частіше можна буде побачити не лише розумних, ерудованих і чесних політиків, звичайних людей, чиї діла будуть надихати на подвиги, а й більше важливої і необхідної інформації.
Переглянути весь перелік українських компаній, що ведуть діяльність у сфері телевізійного мовлення Ви можете на сторінці: https://www.ua-region.com.ua/kved/60.20