Сьогодні одним із найважливіших ресурсів для будь-якого бізнесу є електрична енергія. Від її вартості та умов постачання залежить як стабільність бізнес-процесів компанії, так і рентабельність та конкурентоспроможність продукції та послуг. Тому стратегічним питанням для кожного підприємства, будь-то дрібний або середній бізнес, завод, готель, пекарня, виробництво, магазин, є вибір компанії-постачальника електроенергії. Адже завдяки співпраці з надійним електропостачальником, що може запропонувати вигідні умови та тарифи, можна значно зменшити витрати на енергоносії.
Як не помилитися при виборі постачальника електричної енергії?
Насамперед, на сайті НКРЕП варто вивчити інформацію про компанії-ліцензіати на постачання електричної енергії. Там же містяться дані щодо провідних постачальників електроенергії, таких, як компанія ТЕК, про кількість їх споживачів та обсяги поставлених кіловат-годин.
Ще одним надійним джерелом інформації щодо стану ринку електроенергії в Україні є незалежний аналітичний центр «Діксі груп» Він віднедавна почав раз на півроку робити рейтинг постачальників електроенергії, результати якого є на сайті даної ГО з детальним розшифруванням критеріїв, за якими відбувалась оцінка. Дослідження центру дозволяють аналізувати результати, оцінювати прогрес і тенденції у порівнянні з даними за минулий період. Так, за результатами підсумкового рейтингу постачальників електроенергії за 2021 рік компанії ТЕК вдалось збільшити загальну оцінку з 0.446 до 0.545, залишаючись провідним постачальником електроенергії за вільними цінами в Україні. ТОВ «ТЕК» знаходиться на ринку вже понад 12 років і за цей час встигло забезпечити надіне постачання енергоносіїв для більш ніж 700 підприємств України різних розмірів, форм власності та сфер бізнесу.
Далі слід звернути увагу на акредитацію постачальника Оператором системи розподілу (ОСР). Так, на веб-сайті кожного ОСР (як правило, це звичні нам обленерго) розміщено список постачальників, з якими укладено відповідні договори. Кожен споживач також має укласти договір з ОСР на розподіл електричної енергії, на підставі якого споживач буду сплачувати оператору кошти за послуги. Він має право обрати найбільш зручний для себе варіант оплати: напряму ОСР або через свого електропостачальника.
При аналізі цінових пропозицій постачальників, варто надавати перевагу компаніям, що пропонують прозорий механізм ціноутворення, зокрема, на основі формули. Такий підхід практично унеможливлює включення в тариф на електроенергію необґрунтованих прихованих платежів для споживача. Так, ТОВ «ТЕК» пропонує чіткий та зрозумілий формульний порядок розрахунку вартості електричної енергії з прив’язкою до біржових цін ринку «на добу наперед». Крім того, формула включає тарифи за передачу та розподіл електроенергії, а також маржу постачальника. У різних постачальників різне значення маржі. Саме воно є одним із інструментів конкуренції за споживача електроенергії. На сайті компанії ТЕК можна отримати детальну інформацію щодо актуальних тарифів на електроенергію для бізнесу, а також за допомогою онлайн-калькулятора розрахувати ціну базової комерційної пропозиції. ТЕК використовує гнучку персоніфіковану практику формування ціни на постачання електричної енергії в залежності від графіку оплати, обсягів споживання, наявності у споживача автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії. Індивідуальну цінову пропозицію можна отримати за запитом через різні канали комунікації ТЕК: форму зворотного зв’язку на сайті компанії, систему багатоканальної інформаційної підтримки та сучасні месенджери.
Також в нашу сучасну цифрову епоху важливо переконатися в наявності у компанії-постачальника сучасних цифрових сервісів, таких як наявність особистого кабінету, можливість оплати онлайн та оперативного дистанційного коригування заявки на постачання, використання засобів сучасної консультаційної підтримки тощо.