В організмі людини всі системи функціонують у взаємозв’язку, тому зазвичай одна проблема призводить до іншої. Патологічні процеси в кістковій тканині тягнуть за собою зміни в роботі м’язів та навпаки. Нещодавно в медичній термінології з’явилося визначення, що найбільше підходить для опису одночасного болю у м’язах та суглобах – міоартралгія. Існує безліч препаратів для полегшення симптоматики больового відчуття, наприклад, препарат «АФФИДА Макс Експрес». Аффида від болю має протизапальну та жарознижувальну дію. Засіб ефективний і при зубному болю, ознаках застуди та грипу.
Причини
Справжні причини болю в м’язах та суглобах до сих пір залишаються діагностичною загадкою, оскільки міоартралгія відноситься до симптоматичного комплексу незрозумілої етіології. Причинами неприємної симптоматики можуть бути:
- дегенеративні процеси (остеохондроз, грижа диску, протрузія) та запалення суглобів (артроз, спондилоартроз);
- порушення метаболізму в тканинах кісткової системи та хрящах – подагра, остеоартроз, остеопороз;
- неврологічні патології (м’язово-компресійна невропатія, защемлення нервів);
- травматичне ураження м’язів або суглобів – розтягнення, удари, переломи, розриви;
- сколіоз, порушення постави, довготривале находження в одній позі;
- потрапляння в суглоб вірусу або бактерії (наприклад, збудник краснухи);
- автоімунні захворювання;
- прийом деяких ліків;
- вроджені аномалії побудови;
- послаблення м’язового корсету;
- фізіологічні стани (вагітність);
- стреси, потрясіння.
Лікування
Лікувальна терапія буде ефективною лише у тому випадку, якщо лікар з’ясує причину симптомів та встановить, про розвиток якої хвороби вони сигналізують. Наприклад, головний біль зникне після вживання таблетки або використання знеболюючого пластиру (детальніше https://affida.ua/storinka-preparatu-affyda-maks-ekspres/). Але біль у м’язах чи суглобах може бути наслідком неврологічних, ортопедичних або інших проблем в організмі. До лікування варто підходити комплексно, скориставшись методами:
- фізіотерапія;
- остеопатія;
- гірудотерапія;
- мануальна та рефлексотерапія;
- кинезіологія;
- масаж тощо.
Загроза та діагностика
Біль в м’язах та суглобах — небезпечний симптом, що має безліч причин та завжди потребує термінової допомоги спеціаліста. Більше того, є ризик розвитку дегенеративних процесів та серйозних ускладнень захворювання. Важливо своєчасно розпочати лікування, аби уникнути важких наслідків та інвалідності. Для цього слід точно та своєчасно поставити діагноз.
Біль у м’язах та суглобах не вважається в медицині самостійним захворюванням, скоріш за все він є складним та багатокомпонентним симптомом. Діагностика залежатиме від точності виявлення анамнестичних та клінічних характеристик симптому, від того, коли і при яких обставинах він розвивався, а також від комплексу фізіакальних дослідів. Цим зазвичай займається лікар-ревматолог. Аби диференціювати ймовірні патологічні причини, призначається цілий діагностичний комплекс, основним показником якого є стандартний клінічний та біологічний аналіз сироватки крові, а також серологічні реакції.
Для підтвердження або спростування передбачу вального діагнозу призначається:
- УЗІ та ЕКГ;
- МРТ, КТ;
- рентгенографія;
- лабораторні досліди (мікробіологічні та цитологічні).
Крім цього, лікар може призначити такі досліди, як біопсія, флебографія, артрографія чи дискографія. Іноді проводиться радіонуклідне сканування, що ефективно на ранніх стадіях захворювання суглобів.