Сучасне життя неможливо уявити собі без мобільного телефону. Гаджет виконує відразу кілька функцій. Перш за все, забезпечує зв'язок з рідними та друзями. Також його можна використовувати для слухання музики та перегляду фільмів. Смартфон стане у пригоді і для виконання різних робочих завдань. Враховуючи широкий асортимент пристроїв, перед потенційним покупцем стоїть непроста проблема купити телефон, який повністю відповідає його потребам.
Критерії вибору
Головне завдання для споживача – визначити, для якої мети використовуватися гаджет. Для спілкування оптимально підійде бюджетна модель, оснащена мінімальною кількістю додаткових функцій. Якщо користувач практично весь вільний час проводить з гаджетом в руках, то слід орієнтуватися на наступні характеристики:
- Об'єм батареї. Саме від акумулятора залежить тривалість роботи пристрою.
- Потужність. Процесор визначає швидкість мобільного телефону. Ця характеристика вказується виробником у супровідній документації.
- Оперативна пам'ять. Мінімальний об'єм у сучасному сенсорному телефоні починається від 2 ГБ. Якщо цей параметр менший, то пристрій буде повільно працювати та не зможе одночасно виконувати кілька завдань.
- Вбудована пам'ять. Її об'єм не впливає на швидкість роботи смартфону, однак від нього напряму залежить здатність пристрою до зберігання інформації та функціонування додатків на телефоні. Флагманські моделі оснащені внутрішньою пам'яттю 64 ГБ і більше. Однак цей показник не є критичним, адже завжди можна поставити карту з додатковим обсягом пам'яті.
- Характеристики сенсора. Це ключовий параметр при виборі смартфона. Кожний міліметр екрану повинен негайно відповідати на дотик користувача.
- Можливості камери. Більшість людей використовують телефон в якості відеокамери або фотоапарата. Щоб забезпечити високу якість зйомки, потрібно обирати гаджет з роздільною здатністю матриці від 12 Мп.
- Операційна система. Зрозумілою і простою, а тому найбільш поширеною є ОС Андроїд.
- Скло на екрані. В ідеалі воно повинно бути міцним і мати багатошарову структуру. Така конструкція вирізняється стійкістю до механічних пошкоджень. Якщо скло занадто тонке, то у кращому випадку через деякий час на ньому з'являться подряпини та потертості. Такий екран виглядає непрезентабельно, також на ньому важко працювати. У гіршому випадку скло розіб'ється і доведеться понести витрати на його заміну.
Не останнє значення має матеріал корпусу, від якості якого значною мірою залежить тривалість експлуатації смартфону. Оптимальний варіант – метал або якісний пластик. Разом з тим рекомендується забезпечити захист мобільного телефону, помістивши його в чохол і закривши дисплей склом. Такий підхід дозволяє значно продовжити "життя" смартфону.
Додаткові критерії
Важливо враховувати бюджет. Але ціна не завжди є показником якості – деякі недорогі моделі не поступаються характеристиками дорогим телефонам.
Не останнє значення має компанія-виробник. Якщо раніше бренд випускав моделі середньої якості, то малоймовірно, що у майбутньому його продукція стане значно кращою. Тому при виборі слід обирати надійних виробників, які зарекомендували себе з позитивного боку:
- Nokia;
- Samsung;
- Xiaomi тощо.
Більшість споживачів залишають поза увагою такі параметри телефону, як кількість сім-карт і підтримка сучасного інтернету. Все більше користувачів мають кілька номерів телефону. Щоб не залишатися надовго без зв'язку та не витрачати час на заміну СІМ-карти, достатньо обрати модель з підтримкою двох або навіть трьох SIM.
Старі моделі підтримують інтернет-зв'язок стандартів 2 і 3G, тоді як сучасні пристрої оптимізовані для роботи з мережею 4G. Підтримка сучасних технологій дозволяє у повній мірі використовувати можливості інтернету.
Ще один важливий критерій – зручність пристрою. Мова йде про параметри, які здебільшого пізнаються на практиці. Так, великий екран дуже комфортний для роботи та перегляду фільмів. Одночасно такий телефон вирізняється значними габаритами, тому його незручно тримати у руці.
Якщо телефон купують для дитини або пенсіонера, то варто потурбуватися про додатковий захист. Мова йде про спеціальний корпус, який з легкістю витримує багаторазові падіння й удари. Деякі моделі зберігають функціональність навіть після контакту з водою. Пристрій з такими опціями буде корисним також для людей, які не звикли акуратно поводитися з технікою.